כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
דין וחשבון

שר התחבורה מופז יידרש להסביר כיצד קרה שמהנדס פרויקט "נמל היובל" באשדוד, דן הלבר, הפעיל חברה פרטית במקביל לעבודתו בפרויקט

25/06/2008

סופה לנדבר בשאילתה שהגישה: "על פניו ההתנהלות נראית בלתי תקינה ומנוגדת לכללים הנהוגים בשירות המדינה ובגופים הציבוריים והממשלתיים "

חברת הכנסת סופה לנדבר הגישה ביום רביעי שעבר (18/6) שאילתה לשר התחבורה, שאול מופז, בדרישה לקבל את התייחסותו לפרטים המטרידים שהתגלו לאחרונה באשר להתנהלותו האישית של מהנדס פרויקט "נמל היובל" באשדוד, דן הלבר.

מפרסומים שהיו לאחרונה עולה כי הלבר, שעמד בראש אחד הפרויקטים המשמעותיים והמורכבים ביותר שבוצעו בישראל בתחום התחבורה הימית, פרויקט שהיקפו כמיליארד שקל, הפעיל חברת הנדסה פרטית בשם "דן הלבר הנדסה", בכל התקופה בה שימש כמהנדס הפרויקט. עוד פורסם כי במקביל לחברה הפרטית שהפעיל, ניתנו להלבר גם זכויות חתימה על מסמכים של חברת נמלי ישראל (רשות הנמלים לשעבר) ובחשבונות הבנק שלה.

בשאילתא שהוגשה דורשת חה"כ סופה לנדבר לבדוק האם התנהלותו של הלבר עולה בקנה אחד עם כללי התקשי"ר והאם קיבל הלבר את אישור הגורמים המוסמכים בחברת נמלי ישראל ובמשרד התחבורה.

חה"כ לנדבר: "כתושבת אשדוד עקבתי בדריכות רבה אחר התקדמות פרויקט "נמל היובל" נוכח ההשקעה הכספית חסרת התקדים והציפיות שנקשרו בו. הפרסומים שהיו בתקשורת מטרידים מאוד ואם יתגלה כי היתה רשלנות בניהול הפרויקט ובביצועו, עלולים להיגרם למדינה נזקים כבדים. אני עומדת על כך ששר התחבורה יבדוק את הטענות לעומקן וישיב עליהן בהקדם".

בתביעה שהגישה קבוצת אשטרום-דרגדוס לפני כשנה נטען כי התנהגות חסרת תום לב, רשלנות וניהול לקוי של פרויקט נמל היובל על-ידי הלבר, כמו גם הפרת חוזה מצד רשות הנמלים, גרמו לחברה נזקים כספיים חמורים בהיקף של 961 מיליון שקל. בכתב התשובה שהגישה קבוצת אשטרום-דרגדוס לבית-המשפט לאחרונה נטען בקשר לעובדות שהתגלו על התנהלותו האישית של הלבר כי "עירוב פעילויות שכזה מצידו של מר הלבר – בין הפרטי לציבורי – הוא לכאורה בלתי תקין בעליל, ועומד בניגוד לתקשי"ר ולכללים הנהוגים בשירות המדינה ובגופים הציבוריים והממשלתיים ובנוסף הוא, כשלעצמו, מעורר ספקות ביחס לתדמית שמנסים הנתבעים לשוות לו, כאיש ציבור נקי כפיים וחף מאינטרסים".

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.