כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
דין וחשבון

תביעת ענק בעילה של מחדלים נגד הביטוח הלאומי

10/07/2008

בשל חוב בסך 5000 ₪ קרס עסק למשלוחים ובעליו נותר חסר כל –תובע 8 מיליון ₪ ומבקש פטור מאגרה- "הבטוח הלאומי אחראי להתמוטטות עסקיי"

בעל עסק למשלוחים שקרס, תובע 8 מיליון ₪ מהביטוח הלאומי בטענה, כי מחדליו גרמו להתמוטטותו הכלכלית והכול בשל חוב זניח של 5000 ₪. לדברי ב"כ התובע, עו"ד אלעד מן ממשרד מן-ברק, הפעיל הבטוח הלאומי אמצעי אכיפה דרסטיים, דרקוניים, יקרים ומיותרים שגרמו לקריסת עסקיו. א -1752/08

התובעים הם משה סילמן , אדם בשנות החמישים לחייו העובד היום כנהג מונית, ואימו שרה סילמן (81), מתל אביב. התביעה הוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב. טרם הוגש כתב הגנה.

כאמור בכתב התביעה, הפעיל התובע עסק למשלוחים ובו פעלו ארבע משאיות וטנדר. אימו הייתה ערבה לפעילותו העסקית ולכן גם היא נפגעה מן הקריסה העסקית .

נטען, כי התובע היה חייב 5000 ₪ לבטוח הלאומי. לדבריו, הטיל הבטוח הלאומי עיקולים על כל צי הרכב שלו ואף תפס בפועל אחד מהם וזאת בלי כל יחס לשווי החוב. כתוצאה מהעיקולים, הסתבך התובע ועסקיו התדרדרו וכל עסקו התמוטט.

באותה תקופה הייתה שביתה ברשויות המס ולכן נתקל בקשיים להציג אישורים שונים, למרות שהסדיר את חובותיו. גם התכתובת אליו מוענה למען שגוי שתרמה לנזק הכלכלי.

הלקוחות ביטלו הזמנות והוא לא הצליח לעמוד בהתחייבויותיו העסקיות בשל העיקול. במהלך האירועים הקפקאיים, מכר הביטוח הלאומי את המשאית – בלא ידיעת התובע- ב-30 אלף ₪ בעוד שווייה הריאלי עמד על 65 אלף ₪.

לדברי כתב התביעה, השביתה והעיצומים בביטוח הלאומי ובמס הכנסה, מנעו ממנו הגשת דו"ח שנתי ולקבל מסמכי שחרור של המשאית ולכן, היו עיכובים ונזקים – עד לסיום הבלתי נמנע וההזוי.

התובעים טוענים כי כל התסבוכת שאליה הוטלו , ללא הצדקה ויחס, מצד הבטוח הלאומי, לא היו ראויים, רשלניים וגרמו להתמוטטות עסקו. כיום מתפרנס התובע בדוחק כנהג מונית עצמאי.

עו"ד  אלעד מן תובע בשם מרשיו לפחות 8 מיליון ₪ וכמו כן ביקש פטור מתשלום אגרות בית משפט בשל חוסר יכולת כספית לעמוד בהוצאה זו.

טרם הוגש כתב הגנה.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור
תגובות
1. 
עצוב
ronen (15/07/2012 01:35:01)
2. דרור (15/07/2012 01:19:14)

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.