כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
דין וחשבון

חברת מישל מרסייה הגישה תביעה ייצוגית נגד עיריית תל אביב בגין אפליית בעלי המספרות בעיר

1/07/2009

חברת 'מישל מרסייה' הגישה בקשה לתביעה ייצוגית אמש (ג', 30.06.09) לבית המשפט המחוזי נגד עיריית תל-אביב בסך של 10 מליון ש"ח. התביעה בגין גביית יתר של מיסי ארנונה מבעלי המספרות בעיר, וטענה לאפליית בעלי המספרות בעיר.

חברת 'מישל מרסייה' מחזיקה במספר מספרות בתל-אביב. ב- 18 בינואר 2009 פסק בית המשפט המחוזי, לאחר מלחמה עיקשת של מרסייה, כי המספרות צריכות לשם כ- 50 אחוזים פחות במיסי עירייה.

עד מתן פסק הדין, סיווגה עיריית תל אביב את המספרות כ"בתי עסק", עובדה שדרשה מהן לשלם כ- 300 ₪ למ"ר. מרסייה טען בזמנו כי יש לסווגם כ"בתי מלאכה" המשלמים רק כ- 150 ₪ למ"ר, וההחלטה, אשר נפלה בינואר האחרון, כאמור, פסקה לטובתו של מישל מרסייה.

עיריית תל אביב טענה כי מספרה הינה עסק, וזאת בשל העובדה כי עבודתו של ספר הינה מתן שירותים ולא מלאכה. בית המשפט השווה את הספרים לשאר בעלי המקצוע המעניקים שירותים דוגמת סנדלרים, המוכרים שרוכים ומוצרים משלימים לנעליים; חייטים, המתקנים בגדים; וטכנאי חשמל, העוסקים בתיקון מוצרים שונים, אשר מסווגים בעירייה כ'מלאכה' וטען כי אין כל שוני מהותי ביניהם לבין בעלי המספרות.

על אף מתן פסק הדין, התעלמה העירייה בבוטות מקביעת בית המשפט, לא שינתה את היטלי הארנונה עד היום וגם לא החזירה לחברת מישל מרסייה את הכסף אותו פסק בית המשפט לטובתה, ואף התנכלה לרשת המספרות של מרסייה, והערימה קשיים בכל הקשור לחידוש רישיונות עסק, הורדת שילוט בטענות שווא ואף השחתה של חלק מהשלטים.

הבקשה הוגשה באמצעות עורך הדין עמיחי נביאי ממשרד עוה"ב אברהם- נביאי, וטוענת לאפליית בעלי המספרות בתל אביב ולחוסר תום לב בהתנהגות העירייה באי כיבוד פסק הדין של בית המשפט החוזי.

אודות רשת מישל מרסייה

מישל מרסייה החל את פעילותו לפני כ- 20 שנים. במהלך 2005 השיק סדרת מוצרי טיפוח וטיפול לשיער הנושאת את שמו.

לאחרונה רשם פטנטים על רעיונות למוצרים חדשניים בתחום וגייס כסף לצורך מימושם. רשת 'מישל מרסייה', על כל זרועותיה, מתמחית בשיער ובפתרונות 'מראה כולל', ומוגדרת כאחד השחקנים הבולטים בשוק המוצרים והשירותים לשיער, וזאת באמצעות מובילות וחדשנות שיווקית וטכנולוגית.                                           

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור
תגובות
1. 
מעולה כל הכבוד, אל תוותרו, בהצלחה
א (1/07/2009 12:47:12)

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.