כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
חדשות נדלן - מגרשים, השקעות בנדל"ן, תמ"א 38, קרקעות להפשרה ועוד

תופעה חדשה בענף הנדל"ן בדרום ת"א – העובדים הזרים הסודנים הביאו ב- 6 חודשים האחרונים לעלייה של 30% במחירי שכר הדירה בשכונות הדרומיות בת"א

22/06/2008

תחקיר שערך אתר "ביזפורטל" קובע תופעה חדשה בענף הנדל"ן בדרום ת"א – העובדים הזרים הסודנים הביאו ב- 6 חודשים האחרונים לעלייה של 30% במחירי שכר הדירה בשכונות הדרומיות בת"א.

"בשנה האחרונה ראינו עליית מחירים של כ-30% במחירי הדירות כמו גם במחיר השכירויות בשכונות אלה. העלייה החדה במחירי הדירות (רכישת הדירות) לא הגיעה דווקא מהביקושים המגיעים מאוכלוסיות המהגרים אלה מהעלייה הטבעית במחירי הנדל"ן באיזורי ת"א", כך מוסר נרי יוחננוב בעל משרד התיווך 'כל הנדלן' הפועל באיזורים אלה.
"עם זאת, מחירי השכירויות באזורים אלו הושפעו מאוד כתוצאה מההגירה החיובית לשכונות אלה. במהלך השנה האחרונה הגיעו מאות מהגרים סודניים לאיזור התחנה המרכזית. כל יום מגיעים למשרד שלי 5-10 מהגרים חדשים ואין לי ספק שלולא הם לא היינו רואים עלייה כה משמעותית במחירי השכירויות באיזורים אלה".

יוחננוב מציין כי "בשכונות אלה ניתן למצוא כיום דירת 3 חדרים במחיר של 700-600 אלף שקלים המושכרות במחיר של 3000 שקלים לחודש המשקפים תשואה  של 5%-6% בשנה. למרות שהרבה חוששים מהשכרת דירות לעובדים הזרים אני לא רואה סיבה רבה לחשש. לרובם יש עבודה ומשכורת סדירה".

יוסי פינק, עורך אתר "ביזפורטל": "הערכה שבתחילת 2008 הושכרו באזור נווה שאנן והתחנה המרכזית הישנה בת"א כ- 300 דירות לעובדים זרים, מתוכן כ- 35% לעובדים זרים מסודן.

בשיחה עם כתב "ביזפורטל" ציין מר ארקדי ברומברג סוכן אנגלו סכסון בת"א שמתמחה בשכונות אלה מוסר כי "העובדים הזרים עברו בשנים האחרונות משכונת פלורנטין לשכונות הנמצאות בקרבת התחנה המרכזית. פלורנטין היתה פשוט יקרה בשבילם" ברומברג מציין עוד כי "גם במידה והמחירים ימשיכו לעלות אנחנו לא נראה מצב בו העובדים הזרים יעזבו את השכונות האלה, פשוט כי אין להם לאן ללכת".

ברומברג מצביע על ה'עתיד' הצפוי, "העובדים הזרים פשוט ימשיכו להצטופף בדירות. הם יכולים להכניס 3 מיטות, אחת מעל השנייה ואין להם שום בעיה עם זה. המצב ששרר ברוסיה הקומוניסטית הוא טוב בהרבה מהמצב השורר בדירות של חלק מהמהגרים. אני ראיתי גם 10 אנשים שחיים בחדר אחד ואם מדובר בעובדים זרים ממוצא סיני אני ראיתי גם יותר מכך".

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.