כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
חדשות נדלן - מגרשים, השקעות בנדל"ן, תמ"א 38, קרקעות להפשרה ועוד

אזורים מוכרת ל י.ח דימרי שטח במתחם עיר ימים בנתניה ב-123 מיליון ₪ במזומן

26/06/2008

בעקבות מימוש הקרקע אזורים צפויה לרשום בדוחות הרבעון השני של שנת 2008 רווח בולט של כ-70 מיליון שקל  לפני מס. מתי דב מנכ"ל אזורים: "אנו פועלים במשנה מרץ בשוק המקומי מתוך אמונה שמדובר בשוק בריא, יציב ובעל ביקושים ערים".

עסקת ענק בשוק המגורים המקומי. חברת אזורים שבשליטת שעיה בוימלגרין מוכרת לחברת י.ח דימרי שטח בהיקף של כ-15 דונם במתחם עיר ימים אשר בנתניה, בהן זכויות בניה להקמת 215 יחידות דיור. העסקה נעשתה לפי תג מחיר של כ-574 אלף שקל ליחידת דיור   כך שהתמורה הכוללת לאזורים תסתכם לכדי כ- 123 מיליון שקל במזומן. בעקבות מימוש הקרקע אזורים צפויה לרשום בדוחות הרבעון השני של שנת 2008 רווח בולט של כ-70 מיליון שקל  לפני מס.

 כמו כן סיכמו הצדדים על אופציה להרחבת העסקה לפיה י.ח דימרי תוכל לרכוש מאזורים קרקע נוספת עליה ניתן להקים 103 יחידות דיור במתחם עיר ימים בתמורה לסך של 55.5 מיליון שקל. על פי הערכות, במידה ותמומש האופציה, צפויה אזורים להכיר ברווח עתידי נוסף של כ-33 מיליון שקל לפני מס, כך שהרווח הכולל צפוי להסתכם בלמעלה מ-100 מיליון שקל. נדגיש כי גם לאחר המכירה, יוותרו לאזורים עתודות קרקע רבות נוספות לבניית למעלה מאלף יחידות דיור בנתניה, אשר חלקן ממוקמות באזור בעיר ימים, כך שקיים פוטנציאל להפקת רווח מהותי נוסף גם בעתיד.

המימוש האחרון נעשה בסמוך למספר עסקאות רכישה  עליהן חתמה אזורים כחלק מאסטרטגיית גיוון תיק הנכסים של הקבוצה באזורי ביקוש מרכזיים. מלבד עסקת הדגל– רכישת מתחם עלית עליו יוקם מגדל המגורים הגבוה והיוקרתי ביותר במדינה, חתמה אזורים השנה על מגוון רחב של עסקאות רכישה,בין היתר בקריית קרניצקי, תל השומר, פתח תקוה, נתניה, יבנה ועוד.

לאזורים צבר קרקעות מהגדולים ביותר במדינה ונכון להיום באמתחתה פרויקטים קיימים להקמת כ-2,160 יחידות דיור ובמהלך השנה הנוכחית תחל בהקמת כ-1,170 יחידות דיור נוספות. כמו כן, לחברה מתחמים נוספים בעלי תב"ע (תוכניות בניין ערים) מאושרת להקמת למעלה מ-6,300 יחידות דיור וכן קרקעות רבות בהליכי אישור תב"ע. מלאי הקרקעות הרחב של החברה באזור המרכז לעומת הצע מוגבל ופוחת של קרקעות זמינות לבניה , ביקושים גואים לדירות ומגמה בולטת של עליית מחירי הנכסים, מהווים אינדיקציה לפוטנציאל הרווח הגבוה הטמון בנכסים אלו.

הדינמיות בפעילותה של אזורים בשוק הדיור המקומי בא לידי ביטוי בדוחותיה לסיכום הרבעון הראשון של השנה. על פי הדוחות, מכרה אזורים בשלושת החודשים הראשונים של 2008,  225 יחידות דיור המעידים על קצב מכירה שנתי של כ-900 יחידות דיור. קצב מכירות זה גבוה מנפח המכירות של הקבוצה אשתקד  ,במהלכה מכרה 830  יחידות דיור- נפח פעילות שמיקם את החברה בראש דירוג המכירות בשוק המגורים המקומי בשנת 2007.

מנכ"ל אזורים, מתי דב אמר כי "אנו פועלים במשנה מרץ בשוק המקומי מתוך אמונה שמדובר בשוק בריא, יציב ובעל ביקושים ערים. שילוב נתונים אלו עם ניסיון של עשרות שנים שצברנו בשוק המקומי, מוניטין איכותי , וגב פיננסי איתן מבטיחים לאזורים המשך פעילות פורה". עוד ציין דב כי "נמשיך להתפרס באזורי ביקוש תוך התמקדות באוכלוסיית משפרי הדיור וכן בבניית מגורי יוקרה".

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.