כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
חדשות נדלן - מגרשים, השקעות בנדל"ן, תמ"א 38, קרקעות להפשרה ועוד

נווה צדק על הים: בארבעת החודשים האחרונים נמכרו 24 דירות בכ-108 מיליון ₪

22/07/2009

חיים פייגלין: " רמות המחיר נעות סביב ה-9,000$ למ"ר בממוצע, כ-10% פחות מההערכות ביציאה לשיווק"; חזון היזמים הופך למציאות: הועדה המקומית אישרה שלשום- שדרות רוטשילד יתחברו לנווה צדק ויגיעו עד הים

שנה במכירות: שובם של הרוכשים

פרויקט נווה צדק על הים של החברות צמח המרמן ויורוקום נדל"ן מסכם שנה רבת מהמורות בתוצאה מפתיעה: על אף המשבר, נמכרו 31 דירות בפרויקט בהיקף כספי מרשים של כ- 132 מיליון ₪ מתוכם 8 הרשמות קשיחות לדירות בהיקף של כ - 38 מליון ₪. הפרויקט שהושק בדיוק לפני שנה, נכנס לתקופה לא פשוטה כ- 4 חודשים מהשקתו, עם פרוץ המשבר הכלכלי העולמי, שהביא לקיפאון בשוק הנדל"ן המקומי ופגע בין היתר במגדלי היוקרה והפרימיום בתל-אביב. עד לאותה נקודת זמן נמכרו בפרויקט 7 דירות. בארבעת החודשים האחרונים, נמכרו בפרויקט -24 דירות נוספות בהיקף כספי של כ - 108 מיליון ₪.

"הנבואה שרווחה באותם ימים הייתה, שהאלפיון הישראלי כמו תושבי החוץ ייעלמו מהשוק וייבשו את שוק היוקרה", אומר עמיר שאלתיאל, מנכ"ל אלדר, המשווקת את פרויקט נווה צדק על הים. "מחודש אפריל האחרון, חלה תפנית חדה במגמת הרוכשים, משאים ומתנים שהוקפאו הפכו לחוזים, לקוחות חידשו את הקשר עם אנשי השיווק של הפרויקט וחלקם הגדול אף חזרו לבקר בפרויקט והתגבשו לכדי רכישת דירות בפרויקט.

ברבעון השני של השנה (אפריל-יוני), חזרו גם תושבי החוץ, בפועל מכרנו- 31 דירות, מתוכן  8 זיכרוני דברים, אשר יהפכו לחוזים עד סוף חודש אוגוסט".

חיים פייגלין מנכ"ל חברת צמח המרמן מוסיף כי " רמות המחיר של הדירות שמכרנו בחודשים האחרונים נעות סביב ה-9,000$ למ"ר בממוצע, כ-10% פחות, מההערכות שלנו ביציאה לשיווק", ומציין כי רוב הדירות שנמכרו, ממוקמות בקומות הביניים של המגדל. "כיום אנו מביאים לשוק היוקרה פרויקט ייחודי במיקום אטרקטיבי אשר מצד אחד נושק לשכונת נווה צדק הקסומה ומצד שני צופה בנוף חופי הים של ת"א.

פייגלין מציין כי על פי נתוני החברה, התפלגות הרוכשים בפרויקט נכון להיום היא כ -50% ישראלים לעומת כ - 50% יהודים תושבי חוץ ממדינות כגון: שוויץ, צרפת, בלגיה , ארה"ב וונצואלה.

"איננו יכולים כמובן, למסור שמות של הרוכשים, אך מדובר באנשים מהטופ של הכלכלה העולמית בכלל והישראלית בפרט, עורכי דין מפורסמים, אנשי עסקים מוכרים, מנכ"לים של חברות ועוד רבים וטובים".

• התפלגות המכירות על פני השנה החולפת:

30 ביולי עד  31 דצמבר 2008- נמכרו 7 דירות בהיקף של כ - 23 מיליון ₪.
1 בינואר עד 30 ביוני 2009 – נמכרו 14 דירות בהיקף של כ - 60 מיליון ₪.
1 ביולי עד היום ה-21.7.09 – נמכרו 10 דירות בהיקף של כ - 48 מיליון ₪ (כרגע 8 דירות מתוכן נמצאות בזכ"ד) .

שנה בבניה – הבניה בעיצומה

החברות היזמיות מוסרות כי מתוך חוזה הדיפון והביסוס, בוצעו במהלך השנה האחרונה עבודות בהיקף של כ-20 מיליון ש"ח "שלב הדיפון, החפירה  והביסוס הינו שלב מורכב וארוך  בהקמת מגדל בסדר גודל כזה", מסביר ישראל קריב, מנכ"ל השותפות היזמית.

"תהליך הדיפון הסתיים למעשה, במהלכו הוחדרו מעל 400 מ"א של קירות  דיפון (היקף כל המגרש), לעומק של כ - 24 מטר, על מנת לאפשר את חפירת המרתפים והשפלת מי התהום, תוך כדי תהליך.

עבודות הביסוס בעיצומן ובעוד כ - 3 חודשים, יסתיים הביסוס של הבניין ועיגון קירות הדיפון, החפירה תושלם ויבנו קומות המרתפים והחניות עד למפלס הכביש. כאשר על פי ההסכם עם חב' א. דורי הקבלן המבצע בפרויקט, מרגע שנגיע לקומת המסד (הכניסה),  קצב הביצוע יהיה כ - 2 קומות בחודש", מסכם קריב.

חזון היזמים הופך למציאות: שדרות רוטשילד יתחברו לנווה צדק ויגיעו עד הים

ועדת מועצת העיר אישרה שלשום ( שני, 20 ביולי ) תוכנית שקידמו יזמי פרויקט 'נווה צדק על הים' לחיבור שדרות רוטשילד עד לים באמצעות שדרת אלחנן.

השדרה שתוקם היא שדרה רחבה במיוחד בסטנדרט אירופאי, רוחבה כ- 27 מ"ר, אשר תכלול שני נתיבי תנועה לכל כיוון, ובנוסף, שביל לאופניים, מדרכות רחבות להולכי רגל וקולונדה מסחרית. השדרה תהווה למעשה, את חיבור השדרות שנבנו בעיר לפני למעלה מ – 50 שנה ולפיכך מדובר במהלך היסטורי שישנה את חזות העיר כולה, והוא אשר יחבר את נווה צדק ומערב העיר לסיטי השוקק של תל אביב ויתרום לפיתוח והשבחת הנכסים באזור כולו.

הרחבת השדרה מתאפשרת במסגרת פתרון כולל לאיזור אשר בעקבותיו קיבלו היזמים אישור לתוספת של 10 קומות נוספות למגדל.

בגין תוספת הזכויות לפרויקט יפעלו היזמים לפינוי המוסד החינוכי "בית יעקב" והעתקתו לאיזור אחר. פינוי המוסד יפנה שטח של 7 דונם לטובת שכונת נוה צדק הכוללים שטחים ירוקים וגני שעשועים בשטח של כ – 5,000 וכ- 2000 מ"ר מבני ציבור לטובת השכונה. חלק מהשטח יופקע לצורך הרחבת שדרת אלחנן שתיצור רצף תנועתי מהים לנווה צדק ולשד' רוטשילד.

אודות היזמים:

• יורוקום נדל"ן מקבוצת יורוקום

קבוצת יורוקום הינה אחת מחברות האחזקה הפרטיות הגדולות והמרכזיות במשק הישראלי. הקבוצה פועלת באמצעות שלוש זרועות עיקריות: תקשורת, השקעות ונדל"ן.

יורוקום נדלן עוסקת ביזום פרויקטים בהיקף נרחב בתחומי המגורים, מסחר ומשרדים בעיקר במרכז הארץ באזורי הביקוש.
חברת יורוקום נדל"ן, הצטרפה כשותפה לפרויקט יחד עם חברת צמח המרמן.

• קבוצת צמח המרמן

צמח המרמן הינה חברת בניה שמניותיה נסחרות בבורסה לניירות ערך של תל אביב ונחשבת לאחת מחברות הנדל"ן האיכותיות והמהימנות בישראל.

החברה עוסקות בעיקר בתחום הייזום והביצוע של פרויקטים גדולים למגורים, וכן בביצוע פרויקטים נוספים לחברות מובילות במשק הישראלי בשיטת "Turn-Key Project". החברה החלה את פעילותה בשנת 1996 מאיחוד פעילות של שתי חברות בניה משפחתיות בעלות ותק של כ-50 שנה במגזר הבניה והנדל"ן.

בשנים האחרונות יזמה, בנתה ואכלסה החברה אלפי יח"ד ומאות אלפי מ"ר של שטחי מסחר ומשרדים, בעשרות פרויקטים ברחבי הארץ, בין היתר פרויקטים יוקרתיים בצפון תל אביב, ק. אונו, נתניה ועוד.

בתמונה: הדמיית חוץ - פרוייקט נווה צדק על הים

צילום: יח"צ

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.