כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
הכל על קריירה, דרושים וחברות השמה

דע את זכויותיך!!!

25/06/2008

רגע לפני שמתחיל החופש, ואתה מעוניין להתחיל לעבוד, כדאי שתדע כמה דברים על הזכויות שלך במקום העבודה החדש. אתר JOBNET הכין עבורך מספר דגשים כדי לשמור ולהגן על זכויותיך.

1. חוזה עבודה - עוד לפני התחלת העסקתך, עליך לסכם באופן מסודר את התנאים, הזכויות והחובות שלך. "חוזה עבודה" מסודר וכתוב ימנע אי- נעימויות אחר- כך. כחלק מאותו הסכם חייב המעסיק למסור לך מסמך המפרט בין היתר את פרטי המעסיק, שעות העבודה, השכר שנקבע ומרכיבים עיקרים על התפקיד העתידי שלך. מסמך זה כתוב בהתאם לחוק "הודעה לעובד". בנוסף, המעסיק חייב לדרוש מכם להצטייד בפנקס עבודה אותו אתם יכולים להוציא בלשכות התעסוקה. הוצאת הפנקס הינה ללא תשלום אך היא מחייבת אתכם באישור רפואי מרופא המשפחה, תעודת זהות ותמונת פספורט.

2. תקופת ניסיון או התלמדות הינה מקובלת במרבית מקומות העבודה אך היא מחויבת בתשלום. יש לשלם לך על כל שעה בה עבדת החל מהשעה הראשונה. כך גם לגבי ימי הכנה לעבודה או ישיבות עבודה.

3. רשום את הימים והשעות בהם עבדת. רישום מדויק ומסודר ימנע אי-נעימויות מאוחר יותר במידה ונוצר חוסר התאמה בין תלוש המשכורת ובין הרשומות שלך. רצוי, לשם ההגינות והביטחון, להראות את הטופס בסוף כל משמרת לאחראי הישיר או המנהל בכדי שיחתום ויאשר את השעות.

4. בכל תלוש משכורת ישנו היבט של מיסים והורדות שונות. במידה והינך נער מתחת לגיל 18, המעביד חייב לשלם עליך את מס "ביטוח הלאומי" וחל איסור מוחלט לנכות אותו משכרך. כמו-כן, במידה ושכרך הינו נמוך מ- 3900 ₪, אסור  לו לנכות מהשכר תשלום ל"מס הכנסה". כך גם לגבי "מס בריאות". מס זה ישולם על-ידך אך ורק אם רף המשכורת שלך עולה על 1903 ₪. אז תשלם 3.1% מהשכר ל"מס בריאות".

5. שעות העבודה גם מעוגנות בחוק. יום עבודה לא יעלה על 8 שעות ושבוע עבודה לא יהיה יותר מ-40 שעות שבועיות. במקומות בהם עובדים חמישה ימים בשבוע, מותר למעסיק לקבוע כי יום עבודה יהיה 9 שעות יומיות אך זאת בתנאי כי שבוע העבודה לא יעלה על 40 שעות שבועיות. במידה ועבדת יותר שעות, אתה זכאי לתשלום נוסף עבור שעות אלו: 125% עבור השעה התשיעית והעשירית ו-150% עבור השעה ה-11 והלאה. לאחר 6 שעות עבודה זכותך לקבל הפסקה בת 45 דקות כאשר לפחות חצי שעה מתוכה רצופה. המעסיק יכול לקבוע כי ההפסקה תהיה על חשבונך, כלומר ללא תשלום, אך רצוי  לקבוע ולתאם זאת מראש.

6. בנוסף למשכורת החודשית, המעסיק חייב לשלם לך את הוצאות הנסיעה המינימאליות הדרושות לך בכדי להגיע למקום עבודתך ובתנאי שהם לא עולים על 21.14 ₪ ליום. 

7. קנסות ועונשים כספיים אינם חוקיים ואסור לחלוטין למעסיק להטיל עליך שום קנס ללא קשר לחומרת הטעות שלך.

8. לאחר שנה - כל אדם העובד מעל שנה באותו מקום עבודה זכאי לקבל "דמי הבראה". זהו למעשה סכום כסף שהמעביד חייב לשלם בנוסף למשכורת החודשית הרגילה. אדם העובד במשרה מלאה (173 שעות עבודה בחודש לנער מתחת לגיל 18) זכאי לחמישה ימי הבראה מלאים. במידה ועבדת פחות, אז גם מגיע לך פחות באופן יחסי. ערכו הכספי של יום הבראה הינו 318 ₪.

9. חופשה - בנוסף ל"דמי ההבראה" קיים חוק הנקרא "חוק חופשה שנתית" לפיו כל עובד בארץ זכאי לימי חופשה בתשלום. לנערים מתחת לגיל 18 העובדים במשך שנה מגיע 18 ימי חופשה בתשלום כאשר מתוכם 2 שבתות. במידה וסיימת את עבודתך במקום ולא ניצלת את כל ימי החופשה, הינך זכאי לקבל את שוויי הימים הלא מנוצלים על-פי חישוב הערך הכספי של יום העבודה. גם כאן, אם עבדת פחות משנה כמות ימי החופשה הינה באופן יחסי לזמן העסקתך.

10. פיטורין - בכל מקרה של פיטורים לאחר מינימום שנה, הינך זכאי לדמי פיצויים. ערך דמי הפיצויים הינו משכורת חודשית ממוצעת אחת על כל שנת עבודה. במידה ופוטרת סמוך לתום שנת העבודה הראשונה הינך זכאי גם כן לפיצויים אלא אם כן המעסיק שלך הוכיח כי סיבת הפיטורים אינה קשורה לדמי הפיטורים עצמם אלא לסיבה אחרת. גיוס לצה"ל הינו סיבה נוספת לקבלת פיצויים במידה ותאריך הגיוס הינו במהלך תקופה בה עבדת במשך שנה או קרוב לכך.

חשוב שתדע את הזכויות והחובות שלך, טרם תחילת העבודה בכדי למנוע מצבים של חוסר בהירויות או שלילת הזכויות.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ג'ובנט הינו אתר מודעות דרושים, המהווה גם מדיה תקשורתית לשוק העבודה. האתר נותן מענה בכל הקשור למציאת עבודה, בקשת רחבה של תחומים, כגון הייטק, שיווק ומכירות, אדמיניסטרציה, תעשייה וניהול ועוד. האתר נוסד במאי 1997 במימון משרד המדע וקרן סאמיס, בין היתר על מנת לעודד את התעסוקה בישראל ולצמצם את נתוני האבטלה. כיום, מפורסמות באתר כ- 8,000 משרות על ידי למעלה מ- 1,250 חברות, החל בחברות המובילות והגדולות במשק, וכלה בארגונים קטנים הנמצאים בשלבי צמיחה והתפתחות. באתר למעלה מ-220 אלף כניסות של מחפשי עבודה בשבוע.

www.Jobnet.co.il

הדפסשלח לחברהוסף תגובהצור קשר  הדלק בהZרקור
לכתבות נוספות
חיפוש מאמרים אקדמיים בעברית ברשת
ירון וינר מונה למנהל משאבי אנוש של רשת ג'נטלמן , 16/04/2012
יוסף צ'חנובר נבחר לכהן כראש חבר הנאמנים של מרכז דיין, 4/04/2012
ראש המוסד מאיר דגן מונה לסגן יו"ר ודירקטור בחברת גלטן ביודיזל, 13/03/2012
פרופ' רון חריס התמנה לדקאן הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל אביב, 12/03/2012
מיטב: סיכום שבועי בנכסי תעשיית קרנות הנאמנות , 12/03/2012
פרופ' תמי רונן מונתה לתפקיד דקאן הפקולטה למדעי החברה, 12/03/2012
מיה טוטיאן מונתה למנהלת השיווק לאזור מדינות הבלקן בדאסו סיסטמס, 7/03/2012
מינויים חדשים בכיל, 6/03/2012
שלומי כהן מונה לתפקיד מנכ"ל ונשיא חברת RayV Technologies, 22/02/2012
Next Page  [6-9]

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.