כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
תחבורה, תיירות

תוכנית תמריצים חדשה ב"ארמונות הרודס" במטרה לשמר ולקדם עובדים

4/07/2008

במסגרת רפורמת השכר שהונהגה ב"הרודס" יזכו עובדים מתמידים לתוספות שכר, מענקים ומסלול קידום מהיר

במטרה לשמר עובדים לאורך זמן, הונהגה ב"ארמונות הרודס" – אילת, החל מחודש יולי ,תיושם רפורמת שכר המבטיחה לעובדים מתמידים, שורה ארוכה של הטבות, תוספות שכר ותמריצים.

אחת הבעיות העיקריות בענף המלונאות בכלל ובבתי המלון באילת בפרט, היא תחלופה גדולה של עובדים. רבים מעובדי הענף, בעיקר בדרגים הנמוכים, עובדים בממוצע חודשים ספורים בלבד. חלקם הגדול הם צעירים שהשתחררו לא מכבר משרותם הצבאי ומגיעים לאילת כדי לעבוד במלונות בתקופת המענק לו הם זכאים כחיילים משוחררים המועסקים בעבודה מועדפת. בתום חצי שנת עבודה הם פודים את כספי המענק ועוזבים את העבודה.

תחלופת העובדים הגבוהה יוצרת בעיה קשה למקום העבודה. ראשית, משום שקליטת כל עובד חדש כרוכה בעלויות כספיות גבוהות, ושנית משום שכל ההכשרה שהושקעה בעובד יורדת לטמיון עם עזיבתו. במקומו של עובד שכבר הפך למקצועי מתקבל עובד אחר, לעתים קרובות חסר ניסיון, ושוב מתחיל הליך הכשרה ארוך של עובד הצפוי לעזוב תוך חודשים ספורים.

"את המעגל הזה אנחנו מנסים לשבור. בעבר נסינו לתמרץ עובדים באמצעות מתנות שונות כגון טיסה לחו"ל או תשלום עבור לימודים למבחן פסיכומטרי, אולם הסתבר לנו שלמרות שוויין הכספי הגבוה של המתנות הללו, העדיפו העובדים תוספות שכר", אומר רוני טימסיט - מנכ"ל "ארמונות הרודס".

התמריצים יוענקו בשלב הראשון למלצרים, פקידי קבלה, צ'קרים, ברמנים, עובדי משק  (חדרנים וראנרים) וכן שוטפי כלים.

התכנית כוללת שלושה סוגי תמריצים: שכר התחלתי גבוה יותר מזה שהיה נהוג עד כה, תוספת משמעותית ומדורגת בשכר בכל כמה חודשים, ומענקים חד פעמיים של עד 2,000 ₪ בתום מספר חודשי עבודה רצופים.

יצוין כי תמריצים אלה באים בנוסף לכל התמריצים הנהוגים ב"הרודס" מזה זמן רב ומוענקים לעובדים בגין תפוקה, מכירות ועוד.

לדברי רוני טימסיט – מנכ"ל "ארמונות הרודס": "מתכנית התמריצים הזו יוצאים כל הצדדים נשכרים. העובדים מתוגמלים ומגדילים את שכרם באופן ניכר, מדי כמה חודשים, ואילו אנחנו זוכים בעובדים ותיקים ומקצועיים יותר, שנאמנותם למערכת הולכת וגדלה עם הזמן. תחושת השייכות של העובדים והידיעה שעבודתם זוכה להערכה לא רק במלים, אלא גם במעשים ומתורגמת לכסף, באה לידי ביטוי בעבודתם המסורה ובשירות המצוין שהם מעניקים לאורחינו".

למותר לציין שגם עובדים ותיקים לא יקופחו ושכרם יעודכן בהתאם לתכנית ההטבות. בנוסף לכך מובטח לעובדים טובים ומתמידים, קידום מהיר לתפקידי ניהול. יצוין כי חלק ניכר מהמנהלים ב"הרודס" התחילו את עבודתם כזוטרים והתקדמו לתפקידי ניהול בכירים. מנהל המשק לדוגמא, החולש כיום על מחלקה בת כ- 100 עובדים, התקבל לעבודה ב"הרודס" לפני כשש שנים כפקיד קבלה – לילה.

ואם לא די בכל זאת, הרי שבנוסף לכך יתוגמלו מעתה העובדים גם בהתאם למשובים המתקבלים מהאורחים. כל אורח המסיים את חופשתו מתבקש למלא משוב ובו שאלות רבות על טיב השירות, החדרים, האוכל וכו'. אורחים רבים נוהגים לציין לשבח עובדים אשר העניקו להם שירות מצוין. עבור כל אזכור כזה יקבלו מעתה העובדים מענק בסך 10 שקלים, כך שעובדים שיתמידו במתן שירות אדיב ולבבי, יוכלו להגדיל את שכרם באופן משמעותי מדי חודש בחודשו, בסכומים הנעים בין עשרות למאות שקלים.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.