כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
תחבורה, תיירות

מחקר שוק חדש קובע שהתקנה החדשה לשינוי תעריפי החניה תקטין את הכנסות החניונים בת"א בכ-4%

4/07/2008

מחקר שוק שבוצע ע"י חב' "ביזפורטל" קובע שהתקנה החדשה לשינוי תעריפי החניה עפ"י מקטעים של 15 דקות (ולא עפ"י מקטעים של 1 שעה כפי שנהוג כיום), תקטין את הכנסות החניונים בת"א בכ-4% מההכנסות בפועל כיום.

עוד עולה מהבדיקה כי אנשי המקצוע מעריכים שהפסיקה ריקה מתוכן וחסרת יכולת לשנות את המצב הקיים. לדבריהם בעלי החניונים יגיבו לפסיקה זו בהעלאת התעריף הבסיסי לשעה. לדוגמא: אם כיום המחיר עומד על 15 ₪ לשעה הוא יעלה ל-20 ₪ לשעה וכך תקטן הפגיעה בהכנסותיהם.

יתרה מזאת, מעריכים אנשי המקצוע כי הכנסות החניונים צפויים בעיקר לעלות בשנים הקרובות כתוצאה מעלייה ממוצעת של כ-150 אלף כלי רכב חדשים מדי שנה על כבישי ישראל. מגמה שמטה את הביקוש וההיצע לטובת החניונים.

מחקר שוק שבוצע ע''י האתר הכלכלי פיננסי "ביזפורטל" מקבוצת ''קו מנחה'' קובע כי הכנסות ענף החניונים בת''א הינן כ-250 מיליון ש''ח לחודש, כ- 3 מיליארד ש''ח בשנה.

בת''א ישנם כ- 320 מגרשי חנייה פרטיים הכוללים כ-120 אלף מקומות חנייה ועוד כ-120 חניונים השייכים לתאגיד העירוני ''אחוזות החוף'' הכוללים כ-15,000 מקומות חנייה (לחב' ''אחוזות החוף'' יש עוד 40 מגרשי חנייה שהחנייה בהם היא בחינם) ועוד כ-65,000 חניות מסודרות (פס כחול/לבן) ברחובות ת''א.

סך כל החניות בעיר מסתכם ב-200,000 חניות.

מר יוסי פינק העורך הראשי של אתר "ביזפורטל" מציין, כי עפ''י התחזית של חב' ''אחוזות החוף'' במהלך 5 השנים הקרובות תוסיף החב' עוד כ-5,000 מקומות חנייה כאשר דמי החנייה צפויים לעלות במידה ניכרת.

מהמחקר עולה שבחניונים הפרטיים בעיר בממוצע כ-70% ממקומות החנייה בממוצע משולמים ע''י רוכשי מנויים ורק כ-30% מיועדים לרכבים מזדמנים, כאשר מנוי חודשי עולה בממוצע כ-800 ש''ח בחודש.

מבדיקה נוספת שנערכה בסיוע חב' ''קרדן נדלן'' עולה, כי בעיר ת''א יש גם מגרשי חנייה תת קרקעיים בבנייני המשרדים בעיר ויחס החניות בבניינים אלו הוא: מקום חנייה אחד על כל 40-50 מ''ר של משרדים . בבניין משרדים ממוצע בת''א יש כ-375 מקומות חנייה בממוצע בבניין של כ-15,000 מ''ר.

מהמחקר של אתר "ביזפורטל" עולה עוד, כי בשרותי החנייה בעזרת סלולר יש כיום כ-50 אלף מנויים המשתמשים בשרותי החנייה הנ''ל בחניונים הציבוריים.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.