כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
תחבורה, תיירות

אחלמה פרץ למופז: "הקפאת קו הרכבת לשדרות – שגיאה לאומית"

9/07/2008

אחלמה פרץ פנתה במכתב זועם לשר התחבורה שאול מופז, בנוגע להחלטתו להקפיא את קו הרכבת לשדרות. בנוסף, ביקשה פרץ מבעלה עמיר להגיש שאילתא דחופה בכנסת, שתאלץ את השר מופז לענות מדוע בכוונתו לבטל את הרכבת לשדרות.

אחלמה פרץ פנתה אמש במכתב לשר התחבורה שאול מופז. פרץ כותבת: "לאחרונה נודע לי כי משרדך יצר רשימת סדרי עדיפויות, ממנה עולה כי הקו שתוכנן לחבר את שדרות לרשת מסילות הרכבת הארצית מוקפא.

הקפאת החיבור היא זלזול בוטה בתושבי שדרות והסביבה, המהווים כיום את קו העימות החדש. החיבור למסילת הרכבת הארצית יכול היה להוות עורק חמצן ראשי לתושבי שדרות דווקא בימים אלו כאשר המצב הכלכלי קשה והמצב הבטחוני קשה אף יותר. הגברת הנגישות של הפריפריה למרכז צריכה להוות אחת המשימות החשובות על מנת להקל על משבר התעסוקה באזור, על מנת להגדיל את הסיכוי להקמת מרכזי תעשיה חדשים שיספקו מקומות עבודה לתושבי שדרות, ועל מנת להבטיח את עתידו של הדור הצעיר באזור.  רבים מתושבי שדרות נאלצים לחפש עבודה מחוצה לה לאור משבר התעסוקה, והנגישות היתה מאפשרת להם להישאר בשדרות ולהתפרנס בכבוד.

לצערי, במקום להעניק לתושבי שדרות את הכלים להתמודד עם המציאות היום יומית הכל כך קשה, מציאות בה תושבי שדרות משמשים כמוצב הקדמי של מדינתנו, החלטתך מעבירה לתושבי שדרות מסר ברור – הממשלה ממשיכה להתעלם ממחויבותה לתושבי האזור ולחיזוק יכולת העמידה של התושבים. דווקא אתה, כמי שאמור להבין את חשיבות יכולת העמידה של העורף בזמן עימות, היית אמור להבין שהרכבת לשדרות איננה חלק ממפת השיקולים הכלכליים של ישראל, היא חלק מהמפה האסטרטגית של ההתמודדות לאורך זמן עם איום הקסאמים.

לא ייתכן שבתקופה כזו,  בעיות תקציביות מהוות מבחינתך אור ירוק לקצץ דווקא בשדרות, דווקא עכשיו. אני בטוחה שביכולת משרדך להביא חלופות לקיצוץ שלא יפגעו בחוסן הלאומי של ישראל.

הקפאת קו הרכבת לשדרות היא סטירה מצלצלת נוספת לתושבי העיר והסביבה.
אני קוראת לך לשנות את החלטת משרדך מיידית".

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.