כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
תקשורת

בזק תקים את רשת ה- NGN המתקדמת שתאפשר קצבי גלישה של עד 50 מגה

30/06/2008

כבר השנה יתבצעו ניסויים בשימוש בטכנולוגיה החדשה

דירקטוריון חברת בזק החליט ביום ה' בערב להתקדם בביצוע פרוייקט ה-  (NGN (Next Generation Network- הדור הבא של רשתות התקשורת, המתקדם מסוגו בעולם.

כבר השנה יבוצעו ניסויים, בהשתתפות עשרות אלפי מנויים, בטכנולוגיה החדשה, כמו גם תכנון מפורט של הפרוייקט המורכב.

בנוסף, השנה בזק תרכוש מתגי תוכנה (Soft Switch) שהם מרכיב מרכזי בפרוייקט. לאור מורכבותו וגודלו של פרוייקט ה- NGN, הוא יבוצע לאורך מספר שנים, ובאופן מודולרי, כשהחברה תבחן באופן שוטף את קצב ההתקדמות.

באמצעות רשת ה- NGN, בזק תקדם את התקשורת בישראל מעולם האינטרנט המהיר לעולם האינטרנט האולטרא מהיר. רוחב הפס שיוצע ללקוח על בסיס הרשת החדשה יגיע לעד 50  מגה,  ויאפשר לצרכן ליהנות משירותי התקשורת והתוכן המתקדמים ביותר, וחוויית שימוש שאינה קיימת כיום.

הרשת החדשה תאפשר הספקת שירותי תוכן וידאו מתקדמים כמו IPTV (טלוויזיה על בסיס פרוטוקול האינטרנט) ברזולוציה גבוהה (HD) ושירותי טלפוניה מתקדמים על בסיס IP, שיאפשרו ניהול שיחות מתקדם.

יו"ר בזק, שלמה רודב אמר בעקבות ההחלטה על הקמת רשת ה- NGN כי, "קבוצת בזק משקיעה כל העת בשדרוג תשתיות התקשורת שלה לתשתיות המתקדמות ביותר הקיימות בעולם מבחינה טכנולוגית ושירותית. היא עשתה כך כשהחליטה זה מכבר לשדרג את רשת התקשורת הסלולרית של פלאפון בעלות של כמיליארד שקל, לרווחת מנוייה, והיא עושה זאת שוב כעת עם ההחלטה להקים את רשת ה- NGN. בזק מובילה ותמשיך להוביל את שוק התקשורת בישראל בזכות השקעות אלו. אין ספק ששירותי תקשורת מתקדמים הם יסוד לכלכלה מתקדמת וצומחת, והתרומה של רשת ה- NGN תתבטא במגזרים עסקיים רבים במשק".

מנכ"ל בזק, אבי גבאי, הוסיף כי, "בזק לקחה על עצמה משימה מורכבת ומרתקת שתלווה אותה בשנים הקרובות. המטרה היא ברורה, לייצר את רשת התקשורת הטובה והמתקדמת מסוגה, שתשדרג באופן משמעותי את השירותים הקיימים היום, ובמקביל תאפשר לבזק לספק שירותים חדשים לגמרי שהיום ניתן רק לחלום עליהם. הניסיון הרב של בזק, העליונות הטכנולוגית שלה והשירות המצטיין הם אלו שהפכו את החברה למובילת שוק התקשורת בישראל, והקמת רשת ה- NGN המתקדמת היא מהלך טבעי עבור החברה".

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.