כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
תקשורת

ועדת הכלכלה החליטה לבצע שינויים בחוק חסימת אתרי אינטרנט- לא תבוצע ללקוח חסימה כפויה

1/07/2008

במהלך הדיון אמש בועדת הכלכלה הוצגו מספר סעיפים אשר שונו בנוסח הצעת החוק וזאת לאור התנגדות יו"ר הועדה, ח"כ ארדן ולאור עמדת היועצת המשפטית לועדה, עו"ד אתי בנדלר, כי הנוסח כפי שאושר בקריאה ראשונה לא יעמוד בבחינה חוקתית.

השינויים בנוסח ההצעה:

הסמכות לקביעת האתרים שיסוננו תועבר מידי שר התקשורת למועצה ציבורית שהרכבה יקבע בחוק ותכלול 3 נציגי משרדי ממשלה ו 4 אנשי ציבור.

ספק האינטרנט יפנה ללקוח בשאלה האם ברצונו להיות מסונן. כל עוד לקוח לא הגיב או לא ביקש זאת, יישאר באותו סטטוס שהיה ולא יסונן. מנוי חדש או מנוי שפג תוקפו ועתה מחדש התקשרות ,דינו כמו מנוי חדש, כלומר מבלי שייתן מענה לשאלה האם לחסום גישתו לאתרים בלתי הולמים לא ניתן יהיה לחדש מנוי או להצטרף כמנוי חדש.

עוד רון גזית-מ"מ יו"ר לשכת עו"ד –צריך להעניק להורים אמצעי סינון חינם ולתת להם הסברה, לאפשר להורים  לחנך את ילידיהם,זה המסלול שזה עבר בעולם. החוק המוצע מהווה 'מדרון חלקלק'-מחר אלו יהיו אתרי הכרויות להומואים ולסביות שיוגדרו כפוגעניים. לשכת עורכי הדין מתנגדת הצעת החוק."

פרופ' לימור, מועצת העיתונות- אנו מתנגדים להצעת החוק שכן היא אינה  מידתית, פוגעת בחופש הביטוי ובאוטונומיה לפרטיות האדם.ההצעה מחזירה אותנו לימים שחורים של צנזורה ממשלתית.זה להחזיר את ישראל 50 שנה אחורה.

דר' נמרוד קכלובסקי – (יעץ לחברות הסלולר)-ישנן שתי חלופות-להעצים את הכוח הטכנולוגי בידי משתמש הקצה ואז ההורה יכריע בפני מה הוא חושף את הילד, או חלופה שנייה שהיא לחייב ספקיות לשים ארכיטקטורה של שליטה באמצע הרשת, שגוף ממשלתי יחליט איך משתמשים בזה. אין היום טכנולוגיה כשירה לביצוע המשימה.אם יש 200 סוגי תוכנות סינון- המועצה יכולה להחליט איזו תוכנת סינון יש לבחור, הרי המועצה לא תדון בעשרות אלפי אתרים.

שוקי פלג, עמותת אשנב-אנשים למען שימוש נכון באינטרנט– ההצעה מעניקה אשליה של בטחון להורים,  מציבה גדרות ומגדלים אך מספקת אשליה. צריך לתת להורים את הכלים והסברה לשימוש נכון .

דר' קדמן –המועצה אם תוקם תצטרך לקבוע רמות סינון וכל הורה לפי ערכיו יוכל לבחור איזו רמת סינון נכונה לו וספקי האינטרנט יצטרכו להציע סינון ברמות שונות.יש לחייב בחוק את הממשלה לבצע הסברה להורים.כמו שמתערבים כשמפעל חשוב מזהם את הסביבה צריך להתערב גם כשמזהמים את הילדים.

לאור פנייתו של ח"כ ארדן, הודיע שר התקשורת כי משרדו לא יתנגד להכניס בנוסח החוק סעיף שיאסור מפורשות על ספקיות האינטרנט לשמור מאגרי מידע של צרכנים שביקשו להיות מסוננים או לא. בנוסף הציע ח"כ ארדן לחוקק תחילה חובה של ספקיות האינטרנט להציע תוכנות סינון ולאחר שנה לבחון את רמת חדירת השימוש בסינון ולפי נתונים אלו לבחון את הצורך בחקיקה רחבה יותר, ולא ללכת כבר בשלב ראשון לחסימת משתמשים חדשים."

שר התקשורת, אריאל אטיאס:" אני מודע לכך שהצעת חוק זו לא תפתור את כלל הסכנות אליהן חשופים הילדים. גם בגן חשוך פדופיל יכול לפעול, אבל מה שמתרחש באינטרנט כיום זה קרקע פורייה לפדופילים. אני מקבל את זה שבין אם יש תקציב או לא, אנחנו כמשרד צריכים לפעול להגברת מודעות ההורים לסכנות באינטרנט והכלים הקיימים להתמודד."

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.