כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
תקשורת

משרד התקשורת הורה לדואר: חדלו מכפיית מתן שירותי עמילות מכס בשחרור EMS

29/09/2008

הישג לאיגוד לשכות המסחר- משרד התקשורת הורה לדואר להימנע מלכפות שירותי עמילות המכס ולאפשר ליבואנים לשחרר פריטי דואר באמצעות לשכות השירות או סוכני מכס אחרים

ההוראה תיכנס לתוקף ב-23 באוקטובר. בעקבות עתירה לבג"צ שהוגשה על ידי איגוד לשכות המסחר וחברת עמילות המכס עמית, באמצעות עורכי הדין שמואל גרוסמן ורועי גלעד, משרד התקשורת הודיע אתמול לבית המשפט העליון, כי הורה לחברת הדואר להימנע מלכפות את מתן שירותי עמילות המכס על ידה ולאפשר ליבואנים המעוניינים בכך לשחרר את פריטי הדואר באמצעות לשכות השירות או סוכני מכס אחרים. ההוראה תיכנס לתוקף החל מיום 23.10.08.

כמו כן, משרד התקשורת הורה לחברת הדואר כי בשלב זה אסור לה לגבות עמלה כלשהי מיבואנים המעוניינים לשחרר את פריטי הדואר שלא באמצעות חברת הדואר, אלא באמצעות לשכות השירות או סוכני מכס אחרים. "וזאת בעקבות נתונים סותרים ולא ברורים שהגישה חברת הדואר בקשר לעלויות הנוגעות למתן שירותי עמילות מכס."

כזכור, איגוד לשכות המסחר וחברת עמית הגישו לבג"צ בחודש מרץ השנה בקשה להוצאת צו ביניים כנגד שר התקשורת, ח"כ אריאל אטיאס, וחברת דואר ישראל בע"מ שימנע לאלתר מחברת הדואר לכפות על יבואנים שירותי עמילות מכס ושירותי מימון נלווים בקשר למשלוחי דואר מהיר בינלאומי (EMS), וליתן את אותם שירותים אך ורק ליבואנים אשר הזמינו שירותים אלה מחברת הדואר, תוך מתן אפשרות ליבואנים אחרים לקבל את שירותי עמילות המכס מסוכני מכס אחרים.

בתגובה אמר עו"ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, כי "זהו חלק מהמאבק הבלתי פוסק של איגוד לשכות המסחר לקיום תחרות חופשית והוגנת במשק. לא נרשה בשום פנים ואופן שגורם איזשהו יקבל בלעדיות למתן שירותים לציבור הצרכנים."

לשכת המסחר וחברת עמית, דרשו כי ייאסר על חברת הדואר לכפות על יבואנים שירותי עמילות מכס ושירותי מימון נלווים הנוגעים למשלוחי הדואר המהיר וכי יתאפשר לכל סוכן מכס, לרבות לשכות השירות, ליתן שירותי עמילות מכס ללקוחותיהם בהתייחס למשלוחים אלו. לטענת התובעים, כפיית שירותי עמילות המכס על ידי חברת הדואר העמידה בסכנה את התחרות בתחום ואף את המשך קיומן של לשכות השירות, שהוקמו לפני כארבע עשרה שנה על פי בקשת המכס על מנת לספק שירותי עמילות מכס ליבואנים והיצואנים המעוניינים לחסוך באופן משמעותי בעלויות שירות זה ולבצעו בעצמם.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.