כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
המומחה

עיצוב דירה שנרכשה מקבלן

13/05/2012

רכישת דירה הינה הרכישה הכספית הגדולה ביותר שרובינו עושים בחיים. רוצים להתאים את הדירה לאופי החיים שלכם, לצרכים שלכם ולטעמכם, איך להגיע לתוצאה הרצויה? ישנם שני פרמטרים עיקריים שעלינו להתייחס אליהם: תקציב וזמן.

תחילה יש לקבוע פגישה עם מחלקת שינוי דיריים. יש לצאת מפגישה זו עם שלושה דברים עיקריים:

1.   קבלת תוכנית אדריכלית מפורטת. כולל כיווני פתיחת חלונות, סימון עמודים וכו'. כך תוכלו לתכנן לפרטי פרטים את התוכנית הדירה שלכם. פעמים רבות אנו מסתמכים על תוכנית ההמחשה של אנשי המכירות, לצערי, תוכנית זו אינה בקנה מידה, הריהוט המשורטט בתוכניות אלו קטן מגודלם האמיתי וכך אנו מתרשמים ממרחב שאינו קיים בפועל. מה שאנו עושות עם לקוחותינו הוא: לוקחים מטר, נכנסים לחלל דומה, מציבים רהיטים וחשים את המרחב והמעברים וחוסכים מאיתנו הפתעות מיותרות.

 

2.   מהו התאריך בו  עליכם להגיש תוכנית שינויים, לרכוש כלים סניטרים, מטבח, דלתות וכו. ע"פ רוב במידה ואתם מגישים תוכנית שינויים לפני תחילת העבודה על הדירה שלכם, עלויות השינויי יהיו נמוכות בהרבה. חישבו טוב על כל חלל, תכנון נכון המבוסס על ידע מקצועי ורגיש, יביא לזרימה נכונה בדירה. תציבו כל ריהוט שאתם מעוניינים בתוכנית האדריכלית וכך תוכניות החשמל והתאורה יהיו מדוייקות יותר. אין טעם להגיע לפגישה עם ספקי המטבחים והסניטריה טרם גיבוש תוכנית סופית, איש המכירות של הכלים הסניטרים לדוגמא, עשוי להמליץ לכם על כיור רחצה ברוחב 60 ס"מ ובעומק דומה ולאחר שתגבשו את התוכנית הסופית תגלו שכיור זה אינו מתאים בכלל. הגעה לספקי המטבח והסניטריה לאחר גיבוש תוכנית סופית חוסכת לכם זמן וכסף.

 

3.  בקשת מחירון שינויים. רוב הקבלנים עובדים עם מחירון דקל. שאלו כמה שיותר שאלות:

 

·         בתחום החשמל -  לדוגמא: כמה נקודות מקבלים, מה עלות הוספת נקודה, הזזת נקודה. שימו לב: יש קבלנים שנותנים סה"כ  כמות נקודות חשמל לדירה ואתם יכולים למקמם היכן שתרצו, אחרים לעומתם מאשרים תזוזות חשמל באותו החדר בלבד.

·         בתחום האינסטלציה -  לדוגמא: האם מקבלים נקודת מים למקרר? האם ישנה נקודת מים במרפסת? איזה אינטרפוצים מקבלים 3 דרך או 4 דרך? האם באמבטיה מקבלים רק סוללה.

·         בתחום הבינוי – האם ניתן לעצב נישות גבס? הנמכות תקרה? כמו כן שימו לב לניסוח מבלבל לעיתים: יש קבלנים שמאשרים ללא תשלום ביטול קיר, אך בעבור ביטול תקע החשמל שהיה באותו הקיר, תאלצו לשלם. הדוגמאות עוד רבות...

 "לאחר העיצוב"

לכל אלו שרוצים להיכנס לדירה החדשה כמה שיותר מהר: קחו בחשבון שבמידה ואינכם בוחרים מטבח אצל אחד מספקי המטבחים שהקבלן מציע, הרכבת המטבח תעשה לאחר קבלת מפתח. כמו כן, הרכבת השיש תוכל להתבצע כ – 10 ימים מאוחר יותר ובשלב הסופי יש להרכיב את חיפויי הקיר. קחו בחשבון שבדרך כלל הקבלן לא ירכיב לכם את חיפוי הקיר אלא תצטרכו להביא רצף מטעמכם.

"לאחר העיצוב"

חלוקת התקציב: המלצה שאני נותנת לכל לקוחותי טרם רכישת הדירה הוא השארת תקציב להתאמת הדירה לצרכים הספציפיים שלכם. אם נסתכל על התקציב כעל עוגה יש להקצות נתח גדול לכל הדברים שאנו לא נשנה בתדירות גבוהה: לחלוקת החלל בדירה, לריצוף, למטבח ולאמבטיות ואחר כך לכל השאר. תחשבו שספה תוכלו להחליף בקלות, אך החלפת מטבח לדוגמא, יקרה ומורכבת בהרבה..

לבסוף,התייעצו עם אנשים שמומחים לזה! בין עם הייעוץ קטן בהיקפו ובין עם הוא מעמיק יותר, הליווי המשותף יידע לרכך את נקודות החולשה של הדירה או אפילו להפכם ליתרונות. הייעוץ המקצועי המלווה אתכם יוכל לפתור בעיות במבנה האדריכלי הנתון של הדירה, טרם בנייתו, יוכל להתאים את המטבח באופן הפונקציונלי ואסטתי ביותר לנוחות שלכם ולארגן את התאורה בחלל בצורה ייחודית. ובכך ועוד להפוך את הדירה הקבלנית הסטנדרטית לדירה אישית ומותאמת לכם לטעמכם ולצורכיכם.

 

הכותבת הינה מעצבת פנים, בעלת תואר ראשון. הבעלים בשותפות של סטודיו inbox  לעיצוב פנים יחד עם המעצבת עפרה עזורי. http://www.inboxdesign.co.il/

לפניות: michal@inboxdesign.co.il

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור
תגובות
1. יגאל צח (16/05/2012 18:46:17)
2. כפיר (19/05/2012 21:48:19)

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.