כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
שוק ההון

לקראת הודעת הפד

5/09/2007

פסיכולוגיה  
שוק המניות האמריקאי עולה על סמך ציפיות להורדת ריבית ב- 18.09.07. הצפיות חלוקות בין הורדה של 0.25% לבין 0.5%. במידה והריבית אכן תרד בשיעור של 0.25%, הפעילים בשוק אשר מצפים להורדה של 0.25% יהיו מרוצים ויקנו מניות נוספות. פעילים בשוק אשר מצפים להורדה של 0.5% ויקבלו בפועל 0.25% יתאכזבו ויצמצמו חשיפה לשוק המניות. למעשה העליות במדדים ביום ההודעה על שיעור הריבית המעודכן עלולות להפוך בתוך יומי או לאחר יום או יומיים לירידות חריפות.
הפעילים בשוק המניות ינתחו תרחישים אפשריים לפני ההודעה על שיעור הריבית ולאחר ההודעה יבצעו אבלואציה של הנתונים ויחליטו האם לדבוק בתרחישים המקוריים או לתכנן אסטרטגיה אחרת.
להזכירכם, בשנת 2006 כאשר הריבית היתה במגמה עולה, כשבוע לפני  כל  הודעת ריבית שוק המניות התחיל לתקן למטה. יום בהיר אחד, במאי 2006, הודיעו על שיעור הריבית המעודכן ושוק המניות במקום לעלות "כרגיל" ירד בעוצמה חריפה ועד לאמצע אוגוסט 2006.
המסקנה המתבקשת, אסור לקבל את הורדת הריבית כמובן מאליו לעליות שערים.  
 
מאקרו כלכלה  
סוף שבוע ארוך חלף לו והפעילים בשוק ההון האמריקאי חוזרים לעבוד לאחר התגבשותה של דעה על השווקים. הכיוון של היום יהיה הכיוון הכללי של המדדים לשבוע הקרוב.
במהלך השבוע יפורסמו נתוני מאקרו רבים, אך החשוב ביותר יפורסם ב- 07.09.07 והוא נתון בלתי המועסקים. יש להניח כי הנתון יעלה במקצת עקב הפיטורים הרוחביים בסקטור הפיננסים. נתון חלש טוב ללונגיסטים ושלילי לשורטיסטים. נתון חלש יקרב את הורדת הריבית. נתון חלש מצביע על חולשה עתידית בצמיחה הכלכלית. הנתון החשוב ביותר לחודש יפורסם לפני ההודעה על הריבית ב- 18.09.07. הנתון יפורסם בשעה 15:30 והריבית תפורסם ב- 21:00 שעון ישראל. הלחץ יהיה בעיצומו. הצפי הוא עד להודעה, שוק מדשדש ועם נטיה לעליות קלות. 
 
ניתוח טכני  
מניתוח מדד נאסד"ק 100 עולה כי המדד נבלם ברמה של 1995 נקודות שמהווה רמת של מוכרים. טווח המסחר לשבועיים הקרובים הוא בין 1995 ל- 1912 נקודות.
פריצה של ההתנגדות תוביל ליעדים ללונג ב- 2000 נקודות ו- 2060 נקודות.
שבירה של 1912 ו- 1900 נקודות תוביל ליעדים לשורט ב- 1840 ו- 1800 נקודות.
הגדרת המדד הינה מגמה מינורית עולה. ניתן להסיק מכך שסקטור הטכנולוגיה, שבבים, תוכנה, תקשורת יאפשרו מסחר עם רמת סיכון נמוכה יותר לכיוון העולה.
 
מניתוח מדד הדאו גונס עולה תמונה שונה לחלוטין, יחי ההבדל הקטן.
המדד בניגוד למדד נאסד"ק 100 אינו פרץ את השיא הקודם ולכן ההגדרה של המדד איננה לונג במגמה המינורית, אלא דשדוש. בפריצה של השיא הקודם המגמה תתחלף ללונג.
טווח המסחר לשבועיים הקרובים הוא בין 13,400 נקודות ל- 13,050 נקודות בקירוב. 
 
ניתוח סקטורים  
 XLE  – סקטור האנרגיה בדומה לנאסד"ק 100 פרץ את השיא הקודם ומוגדר כלונג.
ניתן לבסס פעילות בלונג בסקטור זה.
 XLF  – סקטור הפיננסים עדיין לא הגיע לשיא הקודם אך יצר HL. בפריצה של השיא הקודם ניתן יהיה להסיק כי המשבר לקראת סיום.
 EWZ  – תעודת סל העוקבת אחרי מניות ברזיליאיות. התעודה עלתה בצורה חדה ותיקנה במהלך הירידות תיקון פיבונאצ'י של 61.8%. מניתוח התעודה עולה כי ניתן לבצע סווינג בתעודה עם יעדים מכובדים ביותר ותחת סיכון נמוך.
נוכחי: 61.55
לביצוע: היום במידה וחל תיקון אשר לא מתחת ל- 60.6$
יעדים: 65.7$ ו- 70$.
סטופ מתחת ל- 60.6$.

מקור המאמר:  Reader - מאגר המאמרים הישראלי

פרטים אודות מחבר המאמר:
סוחר עצמאי בניירות ערך זרים וישראלים.   מנהל תיקים ומייעץ פיננסי ללא רישיון כמותר בחוק.    מאמן סוחרים בניירות ערך זרים וישראלים.    מפעיל תוכנית אימון סוחרים בניירות ערך:  Trade Safe!  - Trade Safe For A Living   מרצה בסדנאות ובקורסים למסחר בניירות ערך לצורך הכנסה נוספת.   ( קורס Trading בוולסטריט  - הקורס מיועד למתעניינים במסחר בוול סטריט, למשקיעים ולסוחרים המעוניינים לרכוש מקצוע ולהיחשף לאפשרויות המסחר הבלתי מוגבלות בשוק ההון האמריקאי)   מרצה בסדנאות לכלכלה המשפחה - ניהול המשפחה כעסק. חבר בצוות הכתיבה של אתר  http://www.sponser.co.il    מעוניין/ת ללמוד לסחור, מחפש/ת הכנסה נוספת?  לפרטים נוספים: 2199742 - 054

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.