כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
שוק ההון

קרב הורדות ידיים

28/10/2007

נתוני המאקרו בשבוע החולף עדיין נלחמים אחד בשני בכל הכוח. האינפלציה בכלכלת ארה"ב עלתה בחודש ספטמבר ב- 0.3% ומעל לתחזיות האנליסטים. מול נתון זה פורסמו נתוני שוק הנדל"ן אשר מצביעים שהסקטור עדיין לא הגיע לתחתית התהום והכלכלה הראלית בסכנה קיומית.
הפקיעה הסתיימה ביום שישי האחרון. האינטרסים של הכותבים היו ידועים עוד לפני, אך לא היה ניתן לצפות שהמדדים בוול סטרייט ירדו 2.6% ביום הפקיעה וישחקו לידי כותבי הקולים. לפחות קרב אחד הסתיים. כותבי הקולים ניצחו. ההבדל הוא שהקרב יתחדש בעוד חודש בדיוק ואילו שאר הקרבות יקבעו את המגמה הראשית במדדים.

ניתוח שוק האג"ח
מניתוח שוק האג"ח עולה תמונה חיובית. הכסף יוצא ממניות לטובת אפיקים סולידים וע"י כך שוק המניות מתכונן לסיבוב עליות נוסף. שוק האג"ח למעשה תומך בהמשך המגמה העולה בשוק המניות.

מאקרו כלכלה
על הפרק הורדת הריבית בשבוע הבא ב- 31.10.07. להערכתי הריבית תרד ב- 0.25%. לאחר ששוקלים את נתוני המאקרו על כף המאזניים, אני נותן לנתוני הנדל"ן משקל כבד יותר מאשר לנתוני האינפלציה. לכן אני מעריך שהפד ישאוף לשמור על הכלכלה הראלית וילחם באינפלציה בשלב מאוחר יותר. כרגע המלחמה היא למנוע מיתון ושפל כלכלי ארוך בכלכלת ארה"ב.

ניתוח סקטורים
סקטור הטכנולוגיה נבלם בשבוע החולף עקב תגובה שלילית לדוחות של EBAY אשר גררו את הסקטור לחולשה מסוימת. דוחות של INTC ניסו לשפר את המגמה אך ללא הצלחה. SNDK נעלה את המסחר ביום שישי עם ירידה של כ- 15% ומשכה את סקטור הטכנולוגיה ואת נאסד"ק 100 ליום שלילי. הסקטור שבר תמיכה ברמה של 27.5$ ונסחר בראשיתה של מגמה מינורית שלילית ועם יעד לשורט של 25.5$. ניתן לראות כי המתנד MACD כבר מאותת על מכירה ומתנד CMF מאשר זאת על ידי תהליך יציאה של כסף בימי המסחר האחרונים.

סקטור הפיננסים נכשל מלשמור על המומנטום העולה ולמעשה פתח את הדלת לירידות משמעותיות במדדים המובילים. הסקטור שבר ממוצע 200 ו- 50 יום ונסחר במגמה שלילית. רוב מניות הסקטור, מתת הסקטור כגון: בנקים, שירותי מסחר, בנקים למשכנתאות נמצאים ברמה של אוגוסט האחרון ואף מעבר לכך (!) החולשה הגיעה כאשר מניות ספציפיות כמו סיטי גרופ ( סימבול C ) ומריל לינץ
 ( סימבול MER  ) ששברו את הרמות הנמוכות של אוגוסט. קטסטרופה בסקטור הפיננסים.

סקטור האנרגיה לאחר פריצה של 76$ הצליח למשוך עד 78$  ואז המוכרים השתלטו על המגמה.
מספר דוחות שליליים פרצו את הסכר בבועת האנרגיה ותעודת הסל ירדה כ- 4.6% ביום שישי.
בלטו שתי מניות בסקטור אשר ירדו מעל 10% - Schlumberger Limited ( סימבול SLB ו- Smith International ( סימבול SII )

מדד ה- 500 S&P נכשל בשמירה על המגמה העולה והמוכרים השתלטו על המסחר. הרמה של 1530נקודות נפרצה ומניתוח יחסי פיבונאצ'י ניתן לזהות תמיכות פוטנציאליות כאשר הרלוונטית ביותר היא תיקון 61.8% לגל העולה מאז השפל האחרון ומשמעותו תיקון עד ל-  1450 נקודות.

הגישה למסחר בימים הקרובים
המגמה השלילית השתלטה על המדדים. אין פה ספק. בשבוע הנוכחי אין נתוני מאקרו מהותיים אולם יש דוחות חשובים של מניות בעלות משקל כבד כגון AAPL APOL AMZN T BRCM DD JNPR XTO AMP AKAM FFIV SYMC MER ועוד רבות.

המסחר צפוי להיות מאוד הפכפך ועד להורדת הריבית. אחרי הורדת הריבית המסחר יתבהר אך יש ליצור חשיפה לפני הודעת הריבית ולא באופן רוחבי.

הפעולות המידיות שניתן לבצע לקראת השבוע הנוכחי הן:
1. להקטין חשיפה לשוק המניות.
2. לרכוש אופציות PUT לצורך התגוננות.
3. לפתוח שורטים לצורך גידור נכסים.
4. לשבת על הגדר.

אני מזכיר כי הורדת ריבית אינה ערובה לעליות במדדים. כאשר מתייחסים לשוק המניות כמובן מאליו הוא מעניש בצורה קשה. חשוב לפתח פרספקטיבה מסוימת למצב השווקים ולפעול על פי שיטות המסחר במסגרת ניהול כספים וסיכונים ברמה שנקבעה מראש. כל חריגה משיטות המסחר ומהבקרה על הכסף עלולים לגרום לתהליך בלתי הפיך.
ימים שכאלו הם המבחן שכל סוחר מקצועי וחובב חייב לעמוד בו, אחרת הסוף ידוע מראש.


סוחר עצמאי בניירות ערך זרים וישראלים.
מנהל תיקים ומייעץ פיננסי ללא רישיון כמותר בחוק.
מאמן סוחרים בניירות ערך זרים וישראלים.
מפעיל תוכנית אימון סוחרים בניירות ערך:
Trade Safe! - Trade Safe For A Living
מרצה בסדנאות ובקורסים למסחר בניירות ערך לצורך הכנסה נוספת.

(קורס  Trading בוולסטריט - הקורס מיועד למתעניינים במסחר בוול סטריט, למשקיעים ולסוחרים המעוניינים לרכוש מקצוע ולהיחשף לאפשרויות המסחר הבלתי מוגבלות בשוק ההון האמריקאי)

מרצה בסדנאות לכלכלה המשפחה -  ניהול המשפחה כעסק.
חבר בצוות הכתיבה של אתר http://www.sponser.co.il

מעוניין/ת ללמוד לסחור, מחפש/ת הכנסה נוספת?
לפרטים נוספים:
2199742 - 054

מקור המאמר: http://www.articles.co.il מאמרים לשימוש חופשי.
  

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.