כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
שוק ההון

בורסה ושוק ההון -חומר למחשבה למשקיע

26/06/2007

-חלק הארי של המשקיעים מנכסים לעצמם בדרך כלל הרבה יותר ידע ויכולת לגבי היכולות שלהם בשוק ההון מאלה שיש להם באמת. נתון זה מוביל אותם להתנהג ולסחור בצורה יהירה, המובילה להפסדים. גם למשקיע הסוחר עשרים שנה בשוק ההון יש עדין מה ללמוד, וגם הוא יכול לחזות בתופעות שעדיין לא ראה.  
- שמירת קשר עם תיק ההשקעות, בתוספת שליטה על מה שיש בו וזיכרון משובח, הם שילוב מנצח, המביא להפחתת האפשרויות בהן תביט על תיק ההשקעות שלך ותופתע ממה שתגלה בו לאחר זמן. לא פעם משקיע מגלה מאוחר מדי כי מניה מסוימת שרכש איבדה מחצית מערכה. מיותר לציין כי אין הרבה מה לעשות במצב כזה.  
-כותרות חדשות כלכליות רעות של חברות מייצרות למשקיעים מתוחכמים הזדמנויות פנטסטיות להשקעה. ניסיון, אפשרויות פיננסיות וכושר ניתוח מעולה עשויים להוציא לדרך השקעות שיניבו בעתיד רווחים נאים, והכל בעקבות אותן כותרות. כל שעליך לעשות הוא להיות צרכן אובססיבי של מידע כלכלי.  
-על המשקיע להשקיע, מלבד בניירות ערך ומכשירים פיננסים, גם במידע. מנוי על מגזינים ועיתונים כלכלים, תשלום לאתרי אינטרנט כלכליים עבור מידע או רכישת תוכנות וספרים אינם בגדר מותרות. אלה כלי עבודה חשובים, שבלעדיהם קשה מאד לבצע את המטרה שלשמה כולם מגיעים אל השווקים הללו.  
-משקיע בשוק ההון המוגדר כמשקיע בהתאם לקריטריונים שנקבעו על ידי רשויות המס בישראל ישלם חמישה עשר אחוז מס על הרווחים. לעומתו משקיע שייחשב סוחר על פי אותן הגדרות, ישלם ארבעים ותשעה אחוזי מס על אותם רווחים. בבואך לפעול בשוק ההון, ועל אחת כמה וכמה אם אתה כבר פועל, מומלץ לבחון את הקריטריונים הללו.  
-משקיעים רבים הנחשפים לשוק ההון לוקים ב"התלהבות של מתחילים". ההתלהבות היא כח מניע עצום, העשוי להצית אש שאינה כבה גם עם כמויות גדולות של מים קרים והפסדים.
השליטה באותה התלהבות ותיעולה למטרות לימוד השוק תקדם את המשקיע. לעומתם, משקיעים ירוקים שההתלהבות תשלח אותם להילחם בשווקים יחזרו ללא מאום.  
-ישנם דוחות רבים וניתוחים לא מעטים של אנליסטים על השווקים ועל מניות או מטבעות וסחורות. למרות שהדברים נשמעים הגיוניים ונראים כמגיעים ממקור סמכותי, שאינו יכול לטעות, היו לא מעט הפתעות. על מנת להבין מה טיבם של דוחות אלה כדאי מאד לקרוא דוחות כאלה שנכתבו לפני שנה או שנתיים. יתכן מאד שתופתעו, ובמקרים מסוימים אף תצחקו.  
-משקיעים מפסידים כסף בהשקעות שיש עליהן הסכמה מקיר לקיר שהן הן באמת ההשקעות הטובות ביותר. השקעות הנחשבות לוהטות מושכות משקיעים רבים, ובדרך כלל הם גם רואים רווחים בתקופה קצרה אבל נפילות מהירות ובלתי צפויות מוחקות את הרווחים הללו במהרה, כמעט ללא אפשרות לצאת. לאורך זמן אין ספק כי השקעות המכונות לוהטות בשורה התחתונה לא יהיו רווחיות.  
-למשקיע המשקיע במניות בוול סטריט או בבורסות אחרות בארצות הברית, מומלץ להשאיר את הכסף בעת שהוא מוכר מניות בחשבון/פיקדון מט"ח. אומנם הפיקדון הנ"ל אינו צובר ריבית, אבל הוא הרבה יותר חסכוני מלהמיר את הכסף לשקלים ולאחר מכן שוב לדולרים על מנת לרכוש שוב מניות מעבר לים. 
לפני סיום אני מבקש "להעיר " אותך ומבקש לדעת: 
-האם תיק ההשקעות שלך מנוהל או שהכסף שלך "זרוק" בחשבון באיזו קרן שפקיד השקעות אמר לך פעם שהיא טובה? 
-האם אתה מטפל בכסף בחשבונות שלך ודואג שישא תשואה? 
-האם אתה לומד את האפשרויות הפיננסיות הקיימות או מעדיף לשבת ביציע ולהביט על חשבון הבנק כאילו היה של מישהו אחר? 
-מתי אתה מתכוון לעשות סדר בהשקעות שלך ולמקסם אותן?
בברכת השקעות מוצלחות
צביקה ברגמן -סודות 
טיפים חינם למייל שלך
 www.sodot.co.il

  צביקה ברגמן איש עסקים ,מרצה בשוק ההון ומחברם של כ20 ספרי עסקים ובורסה המוכר מתוכניות הטלויזיה והרדיו הרבות בהן השתתף.ידוע ביכולתו להעביר בקלות ובבהירות חומר מסובך לכל אחד.
  מקור המאמר: http://www.articles.co.il מאמרים לשימוש חופשי.
 

 חזור לראש העמוד

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.