כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
יזמות, ניהול עסקים

עבודה מהבית או איך לעשות כסף באינטרנט

19/03/2006

למרות שנולדנו (רובינו לפחות ) לתוך דפוסי חיים שבהם העבודה, המשרה, הג'וב התפקיד, הקריירה או בקצרה היכולת לייצר כסף בתוך מסגרת, הם חלק מהותי מהקיום שלנו, כיום הדברים משתנים. בחינה עצמית קלה תגלה שאנחנו מרבים להגדיר את עצמנו דרך המקצוע שלנו, דרך העבודה שלנו. כך בחברה, כך גם בתוך תוכנו. נסו להציג עצמכם בחברה מבלי להגיד במה אתם עוסקים לפרנסתכם ותיווכחו לגלות שזה די בעייתי. אנחנו מוגדרים, חברתית לפחות, ע"י העבודה שלנו.
אז נכון שאין הרבה ברירה כי בעולמנו המודרני בלי כסף אין חיים וכסף לא צומח על העצים. ובינתיים לא נראית באופק כל אפשרות אחרת לייצר כסף או לחילופין לחיות חיים טובים בלי כסף אבל השאיפה היא ליהנות כמה שיותר בדרך אל הכסף.
החדשות הטובות הן שכמו כל מצב בחיים שנראה כקבוע, גם המצב הקיומי ששמו "עבודה " נמצא בתהליך השתנות. עם התפתחות יכולות התקשורת- בהתחלה הטלפון ואחר כך הפקס והטלפון הנייד ואז המחשב והאינטרנט עם הפס הרחב, וההוזלה המשמעותית של השימוש בהם מתפתחת האפשרות לזרוק את הבגדים המחויטים, לאפסן את נעלי העקב בארון ולהראות לבוס את החלק האחורי שלנו.
פעם היה צריך לזכות בחסדיו של "מוסד" כלכלי כלשהו כדי לקבל כסא, שולחן, טלפון, מסך מחשב ואת הזכות לעשות קפה לבוס, אשר בתמורה גמל לנו במשכורת חודשית ותחושת בטחון של קביעות  ויציבות. לימים תחושת הביטחון שמקום עבודה סיפק התפוגגה והעובדים "השכירים" לומדים שאפשר גם אחרת. אפשר לעבוד מהבית בלי טובות ובלי פקקים בדרך מ/אל העבודה ולהרוויח יותר כסף מבלי להתחלק ברווחים. הכול תלוי ביכולות האישיות שלך. היתרונות רבים וזה גם מפחיד. אבל ככל שהמגמה העולמית משתנה והולכת לכיוון הזה, וככל שאתה שומע על אנשים סביבך שעשו את זה הביטחון באפשרות של עבודה מהבית מתחזק.   
עדיין רוב רובו של כוח העבודה איננו עובד מהבית (ויעידו הפקקים בכבישים בבוקר ובערב... ) ולכן זה הזמן הטוב ביותר לבדוק את האפשרויות. חלוציות וגילויי של טריטוריה חדשה דורשים אומץ לב וחזון אבל הם משתלמים ביותר. תעיד ההיסטוריה שהחלוצים זוכים בנתח הגדול הבתול והעסיסי.
 
אם החלטת לצאת לדרך כמובן שהשאלה הגדולה שאתה שואל היא מה אני יכול לעשות כדי להרוויח כסף מהבית? איזה עבודה מהבית ניתן לעשות?
כאשר חושבים על "עבודה מהבית" שאלות כמו "איך להיות מליונר" או "איך להיות עשיר" או איך לעשות כסף"  הנן רלוונטיות ביותר. אבל רגע, בואו נהיה ראציונאליים ומאוזנים: בעקרון הסיכויים שיש לך להיות עשיר או להיות מליונר בעבודה מהבית הם אותם סיכויים שהיו לך גם לפני שחשבת על עבודה מהבית. לעומת זאת הסיכוי לשפר את הכנסתך ולשפר את איכות החיים שלך עולים בהרבה.
בכל מקרה, כדי למצוא את התשובה הטובה ביותר איך להרויח מהבית חשוב קודם כל לזהות ולאפיין את הכלים העומדים לרשותכם. כלים יכולים להיות כמובן הכישרונות שלכם או המקצוע שלכם או הידע המקצועי או הקשרים האישיים או המקצועיים וכן הלאה. אבל אין ספק שמכשיר מספר אחד לעבודה מהבית הוא האינטרנט. זהו הכלי הזמין ביותר למי שמנהל עבודה מהבית הוא האינטרנט. 
להלן מספר דוגמאות איך משמש האינטרנט ככלי עבודה מהבית:
מסחר אלקטרוני- חנויות וירטואליות
מכירת שירותים-  לדוגמא שירותי תיווך, שירותי רעיונות, שירותי קופירייטינג, שירותי ייעוץ.
שימוש בתוכנות אינטרנט ליצירה או ביצוע  - לדוגמא מעצבים גראפיים
תיווך, ייצוג, סוכנויות ? לדוגמא סוכני נסיעות
והדבר החם ביותר כיום- לעשות כסף באינטרנט להלן מספר דוגמאות:
Affiliations
Autoresponders
Banner Exchanges
Classified Ads
E-commerce
E-zines
Free For All Link Pages
Link Exchanges
Mailing Lists
Merchant Accounts
Submission Services and Software
כדי לממש את הכלים האלו, ועוד רבים אחרים, מי שמבצע עבודה מהבית נדרש למעמד כלשהו, או מוטב לומר, עמדה כלשהי בעולם האינטרנט. מקום- על אף שהוא לא מקום פיזי- שממנו ודרכו הדברים מתבצעים. אם בעבר כדי למכור מוצר היה צריך  חנות ברחוב הראשי, בחלק המסחרי של העיר, או אם כדי לנהל פעילות עסקית היה צריך משרד, היום צריך כתובת ואתר אינטרנט. אתר אינטרנט, על אף שמעצם הגדרתו איננו מקום, הוא המקום שממנו ודרכו מתבצעת הפעילות שלך. כמו שאתר אינטרנט הוא וירטואלי, כך גם עבודה מהבית. כמו שהרבה אנשים מרוויחים כסף דרך אתר האינטרנט שלהם גם אתה יכול כך להרויח מהבית.
אתר האינטרנט הוא המקום לפרסם או למכור או לאפשר ללקוחות ליצור קשר. אתר האינטרנט הוא המקום "לשתול" בתוכו את המכשירים (האינטרנטיים ) שיניבו לך כסף.
דוגמא : Google AdSense
אם עד לפני זמן לא רב להקים אתר אינטרנט בעצמך היווה בעיה כי היה צריך א. להיות בעל ממון רב או ב. להיות מתכנת וגם מעצב היום כל זה מאחורינו. היום האינטרנט נגיש לכולם וגם היכולת להקים אתר אינטרנט ניתנת לכולם. כיום בניית אתרים זה פשוט. במחיר של כמה עשרות דולרים ניתן להעמיד לבד אתר דינאמי, בעל מערכת ניהול תוכן שכולל את כל הרכיבים שמקובלים באתרי אינטרנט טובים ומכובדים ( מערכת דיוור, מוזיקה, אלבום תמונות, קהילות,ועוד ועוד)
הערה חשובה: הימנעו מאתרי חינם. ה"חינמים" תמיד מפתים, אבל מה לעשות,אין ארוחות חינם. חבל אבל ככה זה. הבעיה עם אתרי החינם שהם רוויים בפרסומות (לא שלכם), שהם איטיים, שאין אחריות היום הם נמצאים ומחר אינם, שדרוגים מעטים, אין תמיכה טכנית. בקיצור אי אפשר לבסס עסק אמין עם אתר חינם.
לסיכום: כל עוד לא הומצאה שיטה אחרת כדי להתפרנס, יש לעבוד. עבודה יכולה להיות כייפית ונוחה. לדוגמא: עבודה מהבית. בזמנך החופשי, אתה הבוס של עצמך במקום שהכי נעים לך להיות. איך? הפתרון, הדרך, הכלי, המכשיר והעתיד הם האינטרנט. כל שעליך לעשות הוא לקחת פסק זמן ולחשוב איך תוכל להפוך את יכולותיך, כישוריך, כישרונותיך, אהבותיך ושאר נכסים אישיים למוצר/סחורה/שירות שיניבו לך הכנסה. אין ספק שהתשובה היא האינטרנט והכלי הוא אתר אינטרנט שלך.       
זה מאתגר, זה יצירתי וזה מניב. בהצלחה!


  מנהלת האתר http://www.sitebuildingsimple.com מתמחה בבניית אתרים באינטרנט. מאמינה שהאינטרנט ישנה את העולם ויהפוך אותו למקום יותר טוב. נפעמת מהמורכבות והיופי של האינטרנט- מהשפע והנדיבות. גורסת שהמהפכה הבאה (שכבר יצאה לדרך ) היא אתר לכל גולש
  מקור המאמר:  http://www.articles.co.il מאמרים לשימוש חופשי.
 

 חזור לראש העמוד

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור
תגובות
1. omri (15/02/2009 05:11:45)
2. יוני (10/05/2009 09:42:19)
לכתבות נוספות
פיתוח אפליקציות ויישומן הכלכלי
כיצד ייעוץ עסקי יכול לשפר את העסק שלך?
פרסום מבוסס תוצאות – לידים
אלי שביט – איך לא להיפגע ממחנק האשראי?, 25/03/2012
יחסי ציבור: תנו לנו לעזור לכם!, 23/03/2012
אלי שביט: "יזמים אמיתיים גורמים לדברים להתרחש", 4/03/2012
אלי שביט: הצלחה בעסקים? הכדור בידיים שלך!, 4/03/2012
תוכנית עסקית בעידן הגלובליזציה, 28/02/2012
מה עומד מאחורי קרן העיזבונות של המדינה, 28/02/2012
למה כל כך קשה למצוא בית דפוס מעולה?, 27/02/2012
Next Page  [6-10]...[21-23]

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.