כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
מיסוי

אמנה למניעת כפל מס בין גרוזיה לאוסטריה

28/02/2008

אמנה למניעת כפל-מס היא הסכם מחייב בין שתי מדינות או יותר, המביא לידי ביטוי את הסכמתן, בין היתר, בדבר חלוקת זכויות המיסוי לגבי סוגים שונים של הכנסה בין המדינות החתומות על האמנה.

התקשרות באמנה למניעת כפל מס עם מדינות זרות נועדה לשתף פעולה בתחום המיסוי בין המדינות, ובכך לקדם ביצוע עסקות בינלאומיות, כפי שעשו גאורגיה ואוסטריה, אשר חתמו ביניהן על אמנה למניעת כפל מס, אשר נכנסה לתוקפה ביום 11/4/2005.

מקרקעין - על פי סעיף 6 לאמנה, הכנסה של תושב מדינה מתקשרת ממקרקעין במדינה האחרת (כהגדרתם בדין הפנימי של המדינה בה הם ממוקמים) ניתן לחייבם במס גם במדינה האחרת וגם במדינה המתקשרת.

רווחים עסקיים - על פי סעיף 7 לאמנה רווחי עסקים של תושב המדינה המתקשרת יהיו חייבים רק באותה מדינה, אלא אם המיזם מנהל עסקים במדינה האחרת באמצעות מוסד של קבע הנמצא שם שאז ניתן לחייב במס גם במדינה האחרת את הרווחים שניתן לייחס לאותו מוסד קבע. המונח מוסד קבע כולל מקום הנהלה, סניף, משרד, בית חרושת, בית מלאכה, מכרה באר נפט, באר גז או מחצבה או כל מקום אחר להפקת משאבים טבעיים.

דיבידנדים - על פי סעיף 10 לאמנה הכנסה מדיבידנדים שמפיק תושב המדינה המתקשרת מחברה תושבת המדינה האחרת ניתן לחייב במס במדינה המתקשרת ובמדינה האחרת, אלא שהחיוב במדינה האחרת מוגבל באופן הבא: על פי סעיף 10 (1) (A) לאמנה החיוב במס במדינה האחרת לא יעלה על 0% אם מקבל הדיבידנד הנו חברה המחזיקה לפחות 50% מהון החברה תושבת המדינה האחרת שמשלמת את הדיבידנד היא השקיעה יותר מ- 2 מליון EUR, או השווה לו במטבע הגיאורגי, בהון החברה משלמת הדיבידנד. על פי סעיף 10 (1) (B) לאמנה החיוב במס במדינה האחרת לא יעלה על 5% אם מקבל הדיבידנד הנו חברה המחזיקה לפחות 10% מהון החברה תושבת המדינה האחרת שמשלמת את הדיבידנד והיא השקיעה יותר מ- 100,000 EUR, או השווה לו במטבע הגיאורגי, בהון החברה משלמת הדיבידנד.

על פי סעיף 10 (1) (C) לאמנה החיוב במס במדינה האחרת לא יעלה על 10% בכל מקרה אחר. רווחים מריבית - על פי סעיף 11 לאמנה ריבית שמפיק תושב המדינה המתקשרת מהמדינה האחרת ניתן לחייב במס רק במדינה המתקשרת.

הכנסת יחיד - על פי סעיף 14 לאמנה הכנסה שמפיק יחיד שהינו תושב מדינה מתקשרת משירותים מקצועיים או מפעילויות אחרות בעלות אופי עצמאי, ניתן לחייב במס רק באותה מדינה, אלא אם עומד לרשותו באופן סדיר בסיס קבוע במדינה המתקשרת האחרת למטרות ביצוע פעילויותיו והוא שהה למעלה מ- 183 יום בתקופה של 12 חודשים רצופים במדינה האחרת שאז ניתן למסותו גם במדינה המתקשרת האחרת.

שכרם של דירקטורים - על פי סעיף 16 לאמנה שכר דירקטורים שהפיק תושב מדינה מתקשרת בתוקף תפקידו כחבר מועצת מנהלים של חברה שהיא תושבת המדינה המתקשרת האחרת ניתן לחייבם במס באותה מדינה אחרת.

לשאלות ניתן לפנות במייל:Eli-doron@taxlawyers.co.il
רמת גן – החילזון 12 בית הקריסטל טל': 036127446 פקס: 036127449
חיפה –המגינים 58 טל': 048526693 פקס: 048555976

 


 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.