כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
מיסוי

האמנה למניעת כפל מס בין ישראל לאוסטריה

2/03/2008

מספר שנים לאחר כינון היחסים הדיפלומטיים בין שתי המדינות, אשר ארע לפני יובל שנים, נכרתה אמנה למניעת כפל מס בין ישראל ואוסטריה, אשר נכנסה לתוקפה ביום 1.4.1968.

אמנה זו נכרתה במסגרת המאמץ המשותף של המדינות לחזק את היחסים ביניהם באותה עת.

מטרתה של האמנה מעצם טבעה כאמנה למניעת כפל מס, היא למנוע הטלת מס כפול, הן בישראל והן באוסטריה, על הנישום בגין אותה הכנסה.

להלן נמנה כמה מהוראות האמנה:

בכל הנוגע לרווח המופק ממקרקעין נקבע, כי הכנסה של תושב מדינה מתקשרת ממקרקעין במדינה האחרת (כהגדרתם בדין הפנימי של המדינה בה הם ממוקמים) ניתן לחייבם במס גם במדינה האחרת וגם במדינה המתקשרת.

רווחים עסקיים של תושב המדינה המתקשרת יהיו חייבים רק באותה מדינה, אלא אם המיזם מנהל עסקים במדינה האחרת באמצעות מוסד של קבע הנמצא שם שאז ניתן לחייבם במס גם במדינה האחרת את הרווחים שניתן לייחס לאותו מוסד קבע.

המונח מוסד קבע כולל מקום הנהלה, סניף, משרד, בית חרושת, בית מלאכה, מכרה באר נפט, באר גז או מחצבה או כל מקום אחר להפקת משאבים טבעיים.

רווחים מקבלת דיבידנד שמפיק תושב המדינה המתקשרת מהמדינה האחרת ניתן לחייב במס במדינה המתקשרת ובמדינה האחרת, אלא שהחיוב במדינה האחרת מוגבל ל- 25% מס.

זאת, בעוד שהכנסה מריבית שמפיק תושב המדינה המתקשרת מהמדינה האחרת ניתן לחייב במס במדינה המתקשרת ובמדינה האחרת, אלא שהחיוב במדינה האחרת מוגבל ל- 15% מס.

רווחי הון ממכירת מניות שאינן רשומות למסחר בבורסה שיש להן נכסים במדינה האחרת ניתן למסות גם במדינה האחרת עד לשיעור של 15% וגם במדינה המתקשרת.

הכנסה שמפיק תושב מדינה מתקשרת משירותים מקצועיים או מפעילויות אחרות בעלות אופי עצמאי, ניתן לחייב במס  רק באותה מדינה, אלא אם עומד לרשותו באופן סדיר בסיס קבוע המדינה המתקשרת האחרת שאז ניתן למסותו גם במדינה המתקשרת האחרת.

שכר דירקטורים שהפיק תושב מדינה מתקשרת בתוקף תפקידו כחבר מועצת מנהלים של חברה שהיא תושבת המדינה המתקשרת האחרת ניתן לחייבם במס באותה מדינה אחרת.

לשאלות ניתן לפנות במייל:Eli-doron@taxlawyers.co.il
רמת גן – החילזון 12 בית הקריסטל טל': 036127446 פקס: 036127449
חיפה –המגינים 58 טל': 048526693 פקס: 048555976

 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.