כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
מיסוי

שינוי הגדרת מפעל תעשייתי בצו הבלו על הדלק

6/03/2008

ביום 6.3.08, שונתה על ידי שר האוצר, מר רוני בראון, הגדרת המונח מפעל תעשייתי בצו הבלו על הדלק (פטור) (תיקון), התשס"ח-2008 (להלן: "צו הבלו").

טרם התיקון הוגדר מפעל תעשייתי בסעיף 1(א) כך: "מפעל שעיקר פעילותו בשנת המס היא פעילות ייצורית, אשר צורך סולר לפעילותו הייצורית בכמות העולה על 5,000 ליטר בחודש; לענין זה, יראו בין השאר פעילויות של אריזה, בניה, מסחר, תחבורה, תקשורת, שירותים סניטריים, שירותים אישיים וייצור חשמל כפעילויות שאינן ייצוריות;"

שר האוצר החליט לשנות את הגדרת המונח מפעל תעשייתי בצו הבלו ביום 6.3.08 כאמור, על ידי שינוי אופן חישוב כמות צריכת הסולר: "מפעל שעיקר פעילותו בשנת המס היא פעילות ייצורית, אשר צורך סולר לפעילותו הייצורית בכמות העולה על 60,000 ליטרים בשנת המס שהתבקש בה ההישבון החלקי; לענין זה, יראו בין השאר פעילויות של אריזה, בניה, מסחר, תחבורה, תקשורת, שירותים סניטריים, שירותים אישיים וייצור חשמל כפעילויות שאינן ייצוריות;"

הצו מעניק למפעל תעשייתי את האפשרות לקבל החזר כספי על תצרוכת הדלק. כפי שניתן להיווכח מהגדרת המחוקק בצו, מפעל תעשייתי לצורכי החוק הוא מפעל הצורך כמות סולר מסוימת. טרם התיקון חושבה הצריכה על בסיס חודשי ואילו לאחר התיקון, החליט שר האוצר לשנות את בסיס חישוב צריכת הסולר מבסיס חודשי לבסיס שנתי.

ככל הנראה, המחוקק מצא לנכון לעבור לשיטת חישוב על בסיס שנתי על מנת לשקף בצורה מדויקת ונאמנה יותר את צריכת הסולר של המפעל לצורכי הצו, ובכך להעניק למפעל את ההקלה למפעל אשר הלכה למעשה צורך בממוצע כ – 5,000 ליטר ומעלה סולר בחודש.

להבנתנו, שינוי שיטת חישוב תצרוכת הדלק והמעבר מחישוב על בסיס חודשי לחישוב על בסיס שנתי היא צודקת, הואיל וכמות תצרוכת הדלק השנתית משקפת נאמנה יותר את אופיו ומהותו של המפעל לצורכי הצו.

רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל':  03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל':  04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל: eli-doron@taxlawyers.co.il

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.