כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
מיסוי

איך לצאת משדה התעופה מבלי להסתבך עם המכס?

9/04/2008

נסיעה לחו"ל היא החופשה האולטימטיבית, אולם מביני דבר יודעים, כי הכיף האמיתי בחופשה מתחיל בדיוטי פרי. האווירה, המבחר המגוון, המחירים הנמוכים וכמובן הרצון למנוע אי נעימות עם קרובינו לא מותירים בידנו ברירה - לקנות וכמה שיותר.

במאמר זה ניתן לכם עצות שימושיות כיצד להימנע ממפגש לא נעים עם איש המכס, מהם החפצים והכמויות שאתם רשאים להביא עמכם לארץ וכיצד עליכם לדווח על כספים שברצונכם להעביר.

ראשית, חשוב להבהיר כי ישנם שני "מסלולי מכס":
1) המסלול הירוק – אם בחרתם להיכנס למסלול הירוק אתם מצהירים, כי אתם צדיקים תמימים ואתם נושאים עמכם רק את החפצים והכמויות המותרים על פי החוק.
2) המסלול האדום – בחירה במסלול זה יחייב אתכם להצהיר על כל החפצים שהבאתם עמכם.

אם חלילה תתפסו במסלול הירוק עם מוצרים מעל הכמות המותרת בתקנות המכס, תדרשו לשלם לא רק את הבסיסי עבור המוצרים שבחזקתכם, אלא גם תענשו על כך ותאלצו לשלם קנס אשר גובהו הוא סכום כפול מהמס ששילמתם – כך יוצא שתשלמו מס משולש עבור המוצר שהבאתם עמכם.

אל תחשבו כי פקיד המכס ממתין לכם אך ורק במסלולים, ישנם בלשים רבים שמסתובבים לפני המסלולים, אשר יכולים לדרוש מכם להראות להם את מרכולתכם. המלצתנו היא לשמור אתכם את כל האסמכתאות למוצרים שרכשתם, הן בארץ והן בחו"ל, כך תצליחו להימנע מוויכוחים מיותרים עם פקיד המכס. הצגת אסמכתא כנגד מוצר שנראה לפקיד המכס "חשוד" תפתור לכם במרבית המקרים את הבעיה.

חפצים אישיים לצורכי הלבשה, הנעלה וצורכי טואלט אישיים בסוג ובכמות שנהוג להביאם כמטען יד פטורים כמובן ממסים בכניסה לישראל.

להלן הכמויות המקסימאליות אותם הנכם רשאים להכניס לישראל לבדכם:
1. משקה חריף עד 1 ליטר, יין עד 2 ליטר.
2. עד 1/4 ליטר של תמרוקים כוהליים.
3. עד 1/4 קילו של טבק על כל צורותיו.
4. ניתן לערוך קניות בדיוטי פרי בסך של עד 200$ לאדם.

למתחכמים שבינינו נבהיר, כי הפטור מתשלום מס בהתאם לכמויות מעלה אינן ניתנות להעברה. לדוגמא, אין באפשרותכם לצרף את חבריכם הנוסעים אתכם לחו"ל בטיסה בכדי לרכוש מוצרים למשל מעל לסך של 200$.

ראו כי הוזהרתם מראש, "שיטת מצליח" אינה עובדת כאן. אם טענתכם, כי קניתם מוצר ששוויו הוא מעל 200$ בגלל שחברכם לא קנה דבר לא צלחה, תאלצו לשלם מס מלא בגין ערכו של החפץ, ולא את ההפרש.

חשוב לציין, כי עליכם לדווח על כספים שערכם עולה על סך של 90,000 ₪, אשר הנכם מתעתדים להיכנס/לצאת אתם מהארץ. הכוונה לא רק לכסף מזומן, אלא גם להמחאות נוסעים והמחאות בנקאיות. עליכם למלא טופס מכס שמספרו 84 בשני עותקים, ובו תדרשו לדווח אודות הפרטים האישיים שלכם, כיוון העברת הכספים, האם הנכם פועלים עבור אדם אחר, אופי פעולת העברת הכספים ואיזה סוג כסף באופן פרטני הנכם מעבירים. מטרת הדיווח הנה לאתר העברת כספים חשודה וכמובן בכדי למנוע הלבנת הון של כספים.

רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל: eli-doron@taxlawyers.co.il


 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.