כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
מיסוי

זיכוי ממס בגין תואר אקדמאי

1/05/2008

רבים מאלו שברשותם תואר אקדמאי אינם יודעים, כי הם זכאים לניכוי מהמס שהם משלמים, בגובה של נקודת זיכוי שלמה (החל משנת המס 2008).

להלן נבהיר לכם מה שוויה של נקודת הזיכוי המיוחלת ומה עליכם לעשות בכדי לקבלה?

מה שוויה של נקודת הזיכוי?

טרם כניסת חוק זכויות הסטודנט, אשר תיקן פקודת מס הכנסה בסעיף 40ג, יחיד תושב ישראל בעל תואר אקדמאי היה זכאי לחצי נקודת זיכוי, אשר שווה ערך לסך של 1,068 ₪ (89 ₪ לחודש). עם כניסת חוק זכויות הסטודנט לתוקף נקבע, כי אילו שסיימו את לימודיהם האקדמאיים בשנת המס 2007 ואילך, יהיו זכאים לנקודת זיכוי שלמה (2,136 ₪ לשנה – 178 ש,ח לחודש).

יש לציין, כי  הזכות ניתנת למימוש רק מהשנה העוקבת לסיום שנת הלימודים. הווה אומר, סטודנט שסיים את לימודיו האקדמאיים בשנת המס 2007, יהיה זכאי לקבל את הזיכוי החל משנת המס 2008.

קבלת נקודת הזיכוי – ציון בגב טופס העובד (טופס 101/130) כי הנכם בעלי תואר אקדמאי אינו מספיק. יש להמציא אישור על סיום הלימודים וזכאותכם לתואר, בנוסף, לאלו מכם החפצים לקבל זיכוי עד לשנת המס 2007 (1/2 נקודת זיכוי כאמור), יש למלא טופס 119 ולאילו מכם החפצים לקבל זיכוי לשנת 2008 ואילך (נקודת זיכוי שלמה כאמור), עליכם למלא "בקשה להקלה במס" אשר בה עליכם להצהיר אודות השכלתכם, אשר בגינה הנכם זכאים לנקודת הזיכוי המיוחלת. את ההטבה אתם יכולים לקבל גם במסגרת תיאום מס במשרד פקיד השומה או במסגרת הדו"ח השנתי שלכם.

אנו ממליצים לכם להקפיד על רישום מדויק של אישור הזכאות המונפקת לכם מהמוסד הלימודי, משום שע"פ הוראות מס הכנסה, נקודת הזיכוי תינתנה החל מהתאריך הרשום על גבי המסמך שהומצא. הזיכוי ניתן בגין מספר שנות הלימוד שלמדתם ולפיכך, הנכם יכולים ליהנות לניכוי מס בסכום משמעותי.

לסיום נציין, כי גם אילו אשר למדו "לימודי מקצוע", קרי לימודים לרכישת מקצוע מסוים, בהיקף שעות לימוד הזהה ל-1,700 שעות לימוד הנהוגות במוסד להשכלה גבוהה אשר זכאים לתעודת מקצוע המוכרת על ידי מוסד ממשלתי, זכאים לחצי נקודת זיכוי.

רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל´:  03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל: eli-doron@taxlawyers.co.il

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.