כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
מיסוי

דיווח לרשויות המס בארה"ב

27/08/2007

ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) - אלי דורון, עו"ד /  eli-doron@taxlawyers.co.il 
 
חובת הגשת דו"חות שנתיים לרשויות המס בארה"ב (IRS) אינה חלה רק על אזרחים ותושבים אמריקאים כי אם, בנסיבות שונות, גם על ישראלים שהנם תושבי ארה"ב ואף על כאלה שאינם תושביה. 
 
חובה זו חלה על ישראלים העובדים בארה"ב, על חברות ישראליות בעלות פעילות עסקית בארה"ב, על יחידים או חברות שהשקיעו בנדל"ן בארה"ב, ועל אזרחים אמריקאיים החיים בישראל או בכל מקום אחר וכן בעלי גרין קארד. 
 
כאמור חובת הדיווח חלה על כלל אזרחי ארה"ב ובעלי כרטיס "גרין קארד" (אשרת עבודה בארה"ב), ואלו חייבים אף אם אינם חיים בתחומי ארה"ב - בעלי שליטה ו/או נושאי משרה בחברות ישראליות או שותפים בשותפויות יהיו חייבים בדיווח לרשויות המס בארה"ב. 
 
בנוסף, כל תושב זר אשר יש לו פעילות עסקית בארה"ב חייב בדיווח כאמור, למעט במקרים בהם לא הייתה לפעילות זו כל הכנסה גולמית, או אם נוכה בגינה מס מלא במקור. 
 
 
מועד הגשת הדו"ח לגבי יחידים הנו עד 15 באפריל לגבי שנת המס הקודמת, ואילו על אזרחים אמריקאיים החיים מחוץ לארה"ב חלה החובה להגיש הדו"ח עד ל- 15 ביוני. לעניין חברות מועד הגשת הדו"ח הנו עד ה- 15 במרץ , וניתן לבקש ולקבל דחייה עד 15 בספטמבר. 
 
יצויין בהקשר זה כי חובת הדיווח הנה חובה ראשונה במעלה, אשר הסנקציה בגין מחדל באי מילוייה, עשויה להיות חמורה הואיל ורשויות המס בארה"ב ידועות בנוקשותן ובאכיפתן התקיפה את החוקים החלים בקשר עם חובות הדיווח והתשלום. גם אם כאמור אין חובת תשלום מס, מכל סיבה שהיא (בין אם פטור ובין אם אחרת), הרי שחובת הדיווח חלה, גם אם מדובר בדיווח על הכנסה שהמס החל אליה מסתכם ב- 0. אי ידעת החוק אינה פוטרת מחובה לקיימו, ובוודאי שאינה פוטרת מעונש, בגין אי קיומו, ועשוי לכלול חבויות מס גבוהות, קנסות גבוהים ועונשים מנהלתיים.

מקור המאמר:  Reader - מאגר המאמרים הישראלי

פרטים אודות מחבר המאמר:
הכותבים הינם שותפים במשרד דורון, טיקוצקי, עמיר, מזרחי - עורכי דין ונוטריון, המתמחה במשפט מסחרי - מיסויי, עסקאות והשקעות בארץ ובעולם. המשרד החל לפעול בחיפה, וכיום פועל בכל רחבי הארץ באמצעות משרדים ברמת גן ובטבריה. במשרד כ-40 משפטנים, וכולל 7 שותפים, בנוסף לצוות העמיתים, צוות המומחים (רו"ח, יועץ פנסיוני ועוד) והצוות האדמיניסטרטיבי.   רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל), 52522   טל': 6127446-03, פקס: 6127449-03   חיפה: שד' המגינים 58, 33264   טל': 8526693-04, פקס: 8555976-04   טבריה: רח' הירדן 100א' ת.ד. 1902, 14200   טל': 6717201-04, פקס: 6717203-04   http://www.adviser.co.il     לשאלות נא כתבו ל:    eli-doron@taxlawyers.co.il   

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.