כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
מיסוי

השקעות זרות לאור שיטת המס בקוריאה

4/06/2008

קוריאה ידעה תקופות קשות ביותר בגין השלטון הקולוניאלי שהתרחש בה במחצית הראשונה של המאה ה-20, אולם עם סיומה של מלחמת העולם השנייה, פסק הכיבוש היפני, וקוריאה חגגה את עצמאותה בשנת 1948.

קוריאה היא מדינה דמוקרטית הדוגלת בכלכלת שוק חופשי. קוריאה רשמה הישגים מרשימים בפיתוח הכלכלה וקידומה ושיעור האבטלה הנמוך בקוריאה יכול ללמד על כך (3.3%).  כיום קוריאה היא מדינת הסחר הבינלאומי ה-12 בגודלה בעולם, עם נתוני יצוא של מיליארד דולר ביום!!!

חברה שמקום הניהול והשליטה שלה ממוקם בקוריאה, תחשב כחברה תושבת קוריאה לצורכי מס. חברה תושבת קוריאה חייבת במס בקוריאה על כלל הכנסותיה ללא קשר למקום הפקתן או צמיחתן. חברה שאינה תושבת קוריאה חייבת במס אך ורק על הכנסותיה שהופקו או נצמחו בקוריאה.

הכנסת חברה קוריאנית מדיבידנדים המתקבלים מחברה קוריאנית אחרת, ימוסו כהכנסה רגילה של החברה. יחד עם זאת, בהתאם לדין הקוראני, ניתן לקבל ניכוי ממס בשיעור מינימאלי של 30% ובשיעור מס מקסימאלי של 100%, בגין הכנסה זו. גובה הניכוי נגזר בהתאם לשיעור אחזקת מניות חברת האם במניותיה של חברת הבת. הכנסת חברה קוריאנית מדיבידנדים המתקבלים מחברה זרה, ימוסו כהכנסה רגילה בשיעור מס חברות קוריאני, כמפורט להלן.

רווחי הון שהפיקה חברה קוריאנית ימוסו כמס חברות בקוריאה. רווח הון של חברות זרות בקוריאה, יחויב במס בשיעור מינמאלי של 11% ובשיעור מס מקסימאלי של  27.5%. לגבי קיזוז הפסדים של חברה קוריאנית נציין, כי בקוריאה ניתן לקזז את ההפסדים של החברה הקוריאנית שנצברו במהלך חמשת השנים האחרונות.

שיעור מס החברות בקוריאה הוא 13% בגין ה- 100 מיליון הוון (KRW) הראשונים, ובגין הכנסות מעבר לסך של 100 מיליון הוון, שיעור מס החברות הוא 25%.

דיבידנדים וריבית שמקבלת חברה זרה מחברה קוריאנית כפופים לניכוי מס במקור בשיעור של 27.5%. יחד עם זאת, באמצעות שימוש נכון בהוראות אמנת המס הבינלאומית למניעת כפל מס הרלוונטית, ניתן יהא להפחית את שיעור המס כאמור.

יחיד תושב קוריאה חייב במס בקוריאה על כל הכנסה שהופקה ו/או שנצמחה לו, ללא קשר למקום הפקתה. יחיד שאינו תושב קוריאה חייב במס אך ורק בגין הכנסותיו שהופקו בקוריאה.  ככלל, יחיד אשר התגורר או נוכח בקוריאה לפחות שנה אחת, נחשב כתושב קוריאני לצורכי מס.

יחיד אשר הגיע לקוריאה לצורכי עבודה, אשר בעטייה נכח בקוריאה שנה אחת או יותר או יחיד אשר משפחתו הצטרפה אליו לקוריאה והוא מנהל משק בית בקוריאה, יחשב כתושב קוריאני לצורכי מס, כבר ממועד הגעתו לקוריאה. שיעור המס ליחידים בקוריאה הנו פרוגרסיבי, והוא מגיע לשיעור מס מקסימלי של 38.5%.

לסיום נציין, כי ממשלת קוריאה נוקטת במדיניות תומכת, המעודדת משקיעים זרים להקים עסקים בתחומה. חברות עסקיות למשל המתעניינות במחקר ובפיתוח של תעשיות היי-טק, המבקשות להעביר את משרדיהן לקוריאה, יזכו להטבות מס, מענקים ותמריצים ממשלת קוריאה, ואף ההליכים הבירוקרטים של חברות אילו יצומצמו למינימום האפשרי, על מנת להקל ככל האפשר על המשקיעים הזרים.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.