כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
מיסוי

האמנה למניעת מס בין קפריסין לאנגליה

30/06/2008

במסגרת הידוק היחסים הדיפלומטיים בין קפריסין לבין אנגליה, נחתמה בין שתי מדינות אילו אמנה למניעת כפל מס.

האמנה, כשמה כן היא, מטרתה לגרום לכך שנישומים קפריסאיים ואנגליים לא ישלמו כפל מס על אותה הכנסה, הן בקפריסין והן באנגליה. הגלובליזציה וריבוי העסקאות הבינלאומיות המתרחשות לאחרונה, יוצרים מצבי של כפל-מס רבים.

הכנסה מעסק - הכנסה מעסק של תושב המדינה המתקשרת תחויב במס רק באותה מדינה, למעט באם העסק מקיים עסקים במדינה האחרת באמצעות מוסד של קבע הממוקם במדינה האחרת, שאז ניתן למסות גם במדינה האחרת את ההכנסות ממוסד הקבע.

דיבידנדים - דיבידנדים המשולמים מחברה תושבת אנגליה לחברה תושבת קפריסין המחזיקה ב- 10% מזכויות ההצבעה בחברה תושבת אנגליה, ניתנים למיסוי בקפריסין בלבד. לשון אחרת, הכנסות מדיבידנדים של חברה קפריסאית שהתקבלו מחברה אנגלית, המחזיקה ב- 10% מזכויות ההצבעה בחברה תושבת אנגליה, אינן חייבות במס באנגליה.

ריבית - ריבית המשולמת על ידי תושב המדינה המתקשרת לתושב המדינה המתקשרת האחרת ניתן למסות בשתי המדינות אלא ששיעור המס במדינה המתקשרת לא יעלה על 10%.

תמלוגים - תמלוגים המשולמים על ידי תושב המדינה המתקשרת לתושב המדינה המתקשרת האחרת ניתן למסות רק במדינה המתקשרת האחרת.

הצטרפותה של אנגליה לאיחוד האירופאי - בעקבות הצטרפות אנגליה לאיחוד האירופאי, הדרקטיבה הארופית לעניין דיבידנדים בין חברות אם לחברות בת חלה בענייניה ומשכך, מדיבידנדים המשולמים על ידי חברה תושבת אנגליה לחברת אם תושבת האיחוד האירופאי לא מנוכה מס במקור באנגליה אם החברה האם מחזיקה לפחות ב- 15% ממניות החברה האנגלית (10% החל משנת 2009) לתקופה מתמשכת של לפחות שנתיים המסתיימים במועד חלוקת הדיבידנד.

גם הדרקטיבה הארופית לעניין ריבית ותמלוגים חלה בענייניה ומשכך, מתשלומי ריבית ותמלוגים שמשלמת תושבת אנגליה לחברת אם תושבת האיחוד האירופאי לא מנוכה מס במקור באנגליה אם החברה האם מחזיקה לפחות ב- 25% ממניות החברה האנגלית תקופה מתמשכת של לפחות שנתיים המסתיימת במועד תשלום הריבית או התמלוגים.

אין זה סוד, כי ישראלים רבים עושים שימוש באמצעות חברת אחזקות קפריסאית המחזיקות בחברות אנגליות. שכן, ניצול ושימוש נכון בהוראות האמנה, יכולים להניב למשקיע הישראלי רווח מהשקעותיו באנגליה, תוך היחשפות מינימאלית לחיוב במס.

לסיום נציין, כי אין לראות באמור לעיל כחוות דעת ו/או ייעוץ משפטי - ללא ליווי עורך דין או רואה חשבון הבקיא בדיני המס הישראליים והבינלאומיים, לא ניתן יהא לעשות שימוש נבון ומושכל בהוראות האמנה, כדבעי.

רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל: eli-doron@taxlawyers.co.il

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.